1. Ana Sayfa
  2. Dekorasyon Fikirleri
  3. Gri ve Beyazın Uyumuyla Dekorasyon Fikirleri

Gri ve Beyazın Uyumuyla Dekorasyon Fikirleri

Gri Beyaz Dekorasyon Modelleri

Ev dekorasyonunda belirleyici olan asıl etken renklerdir. Renklerin uyumu ya da uyumsuzluğu dekorasyonun doğruluğunu ya da yanlışlığını belirlemektedir. Dekorasyon için tercih edilen birçok renk bulunmaktadır. Bu renklerden birisi de gri ve beyaz renkleridir. Gri ve beyaz uyumu siyah ve beyaz uyumu kadar sık kullanılmaktadır. Bunun sebebi beyazın siyah kadar keskin bir renk olmayan griyi daha da yumuşak bir hale getirerek göz yormayan bir görüntü ortaya çıkarmasıdır. Gri ve beyaz renkler birlikte kullanıldığı zaman bulunduğu alana oldukça hoş bir görünüm kazandırmaktadır. Gri ve beyaz renklerini dekorasyonda kullanmakta çekinen birçok insan bulunmaktadır. Bunun nedeni ise soluk bir görüntü ortaya çıkacağı düşüncesidir. Fakat özellikle son zamanlarda uygulanan gri beyaz dekorasyon örnekleri bu fikrin yanlış olduğunu göstermektedir.

Gri beyaz uyumunun en fazla kullanıldığı alanlardan birisi koltuklardır. Koltuklarda gri ve beyaz renklerin kullanılması oldukça sade ve hoş bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır. Gri beyaz oda dekorasyonunda gri beyaz koltuk takımları rahatlıkla kullanılabilir. Gri beyaz uyumunu kullanarak bir oda tasarlamak istiyorsanız bunun için gri koltuklar ve beyaz duvarlar tercih edebilirsiniz. Bunun haricinde mobilyalarınızı da beyaz ve beyaz tonlarında tercih ederek gri beyaz uyumu sağlayabilirsiniz. Fakat gri renkte duvar boyası kullanabilmeniz için odanızın geniş ve aydınlık bir alan olması gerekmektedir. Aksi taktirde boğucu bir görünüme neden olmanız kaçınılmazdır.

Gri beyaz uyumunda kullanacağınız aksesuarlar da oldukça önemlidir. Eğer bu iki renk uyumunun mekanı soluk gösterdiğini düşünüyorsanız bunun için canlı ve parlak renklerdeki aksesuarları tercih edebilirsiniz. Özellikle gümüş detaylı aksesuarlar gri beyaz uyumunu tamamlamak için oldukça idealdir. Bunun haricinde gri beyaz uyumu ile dekore edilmiş odalara çok yakışacak bir renk daha bulunmaktadır. Bu renk mürdüm rengidir. Mürdüm rengi özellikle gri renk ile yan yana geldiği zaman oldukça şık bir görünüm elde edilmektedir. Gri beyaz uyumunu mürdüm rengi ile tamamlamak dışında yeşil bitkiler ile de tamamlayabilirsiniz. Siz de gri beyaz renk uyumunu kullanarak dekorasyon yapmayı düşünüyorsanız bu tüyolardan faydalanabilirsiniz.

İşte karşınızda en güzel örnekler

Yorum Yap

Yorum Yap