İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dekorasyon Fikirleri
  3. Siyah – Beyaz Ev Dekorasyonu Detaylarıyla Zıt Renkleri Buluşturun

Siyah – Beyaz Ev Dekorasyonu Detaylarıyla Zıt Renkleri Buluşturun

En Güzel Siyah Beyaz Ev Dekorasyonları

Birbirine zıt iki renk birbirine muhteşem uyum sağlayabilmektedir. Bunların en güzel örneklerinden biride siyah ve beyaz renkleridir. Siyahın asaleti, beyazın saflığıyla birleştiğinden ortaya ferahlatıcı bir manzara çıkar. Siyah rengin ağırlığı beyaz renkle yumuşatılarak dekorasyonda oldukça sık kullanılmaktadır.  Genellikle sadelikten hoşlanan kişilerin tercih ettiği bir dekorasyon çeşididir. ,siyah – beyaz ev dekorasyonu birbirinden tamamen ayrı zıt renklerin birbiriyle nasıl bir bütünlük sağladığına şahitlik eder.

Bu uyumu her renkte yakalamamız mümkün değildir. Siyahın güçlü karanlık tarafı, beyaz ile aydınlatılarak şık bir dekorasyon havası yaratır. Bu dekorasyon genellikle sıradanlıktan hoşlanmayan, özgür ruhlu genç kişilerce tercih edilir. Siyah-beyaz konseptli dekorasyonlar genellikle bekâr evlerinde daha sık rastlanmaktadır.

Siyah – beyaz ev dekorasyonu nasıl yapılır?
Yapmak isteyipte kendini henüz hazır hissetmeyen kişilere birkaç tüyo verelim.  Öncelikle siyah-beyaz renklerin kullanımı oldukça zor sanılsa da kolaydır.  Duvarlara siyah renk uygulaması oldukça cesaret isteyeceğinden tercihen duvarlar beyaz olarak uygulanmalıdır. Siyah renk genellikle oturma gruplarında ve aksesuarlarda kullanılırsa daha hoş ve ağır bir hava katacaktır.

Eğer beyaz koltuklar tercih edilecekse, siyah çizgili yastıklar çok hoş bir görüntü oluşturacaktır. Ayrıca siyah ve beyaz ikilisi halılarda oldukça sık kullanılmaktadır. Siyahın asilliği, beyazın temizliği ile bütünleştiren her ortam insana sakinlik ve zindelik verir. Gözü yormayan, dinlendirici bir atmosfer oluşturduğundan siyah ve beyazın bütünlüğüne şüphe ile bakmamak gerekir.

Beşiktaşlılara Duble Güzel; Siyah ve beyaz ayrıca fanatik Beşiktaş taraftarlarının vazgeçilmezi olduğundan oldukça hoş bir dekorasyon fikri olduğu şüphesizdir. Bu anlamda beşiktaş severlere inanılmaz bir sürpriz olabilmektedir. Siyah rengin duvarlarda cesaret isteyen bir uygulama olduğunu söylemiştik. Ancak dört duvardan birini siyaha boyayabilir isterseniz her iki renkten bir desenle farklı bir oda yaratabilirsiniz.  Özellikle siyah cam objeler bu dekorasyon için oldukça ideal bir seçenektir.

Siyah cam masalar;  Siyahın en güzel kullanım alanlarından biri olan camlar beyaz ile bütünleştirmek tamamen sizin zevkinize kalmıştır. Yaratıcı fikirlerinizle sizde kendi siyah beyaz dekorasyonunuzu yaratın.

Siyah Beyaz Ev Dekorasyonu Modellerine Örnekler

Yorum Yap

Yorum Yap