1. Ana Sayfa
  2. Dekorasyon Fikirleri
  3. İnanılmaz Şeylerle Boş Duvar Dekorasyonu Yapma Fikirleri

İnanılmaz Şeylerle Boş Duvar Dekorasyonu Yapma Fikirleri

3 Seçenekli Boş Duvar Dekorasyonu

Duvarların rengi odalarda yaşayan kişilerin ruh halini de etkilemektedir. Bu nedenle seçilecek renklerin doğru olması çok önemlidir. Örneğin dar ve ışık almayan bir oda için koyu renkler yerine açık renkler tercih edilmelidir. Duvar rengi seçildikten sonra ise mobilyalar, halılar ve perdeler seçilmektedir. Bu şekilde tüm odanın dekorasyonu kolayca tamamlanır. Fakat boş duvarlar göze batmaktadır ve oldukça rahatsız edici bir görüntüye sebep olmaktadır. Tüm eşyalar yerleştirildikten sonra bazı odalarda duvarın boş olması çok problem olmayabilir, eşyalar bunu çok fazla hissettirmeyebilir. Fakat bu boşluğun çok fazla göze battığı odalarda boş olanın duvarları çeşitli yöntemlerle doldurmak gerekmektedir. Böyle bir durumda akla ilk gelen yöntem tablo asmaktır. Oysa ki tablo asmak haricinde duvarları güzelleştirmenin birçok yöntemi bulunmaktadır.

Duvar Kağıdı Kullanmak
Duvar kağıtları boş duvarları doldurmak için en etkili olan yöntemlerden birisidir. Özellikle duvarlara tablo asmak isteyip nasıl bir tablo asacağına karar veremeyen kişiler için duvar kağıtları oldukça faydalı olmaktadır. Duvar kağıtları tek renk olabildiği gibi desenli de olabilmektedir. Duvarların boş olmasından hoşlanmayan kişiler tek renk ve düz duvar kağıtları yerine desenli duvar kağıtlarını tercih edebilirler.

Galeri Duvar Oluşturmak
Boş duvarları estetik bir şekilde kaplamak için galeri duvar oluşturma yöntemi denenebilir. Galeri duvar oluşturmak duvarı çerçevelerle kaplamak anlamına gelmektedir. Galeri duvar oluşturma fikrinin tablo asmak gibi basit bir fikir olduğu düşünülse de oldukça güzel bir görüntü oluşturmaktadır. Bu nedenle boş duvarlar için tercih edilebilecek en güzel fikirlerden birisidir.

Duvarı Ayna ile Kaplamak
Duvarı ayna ile kaplamak geniş odaların daha geniş görünmesini sağlayacak, dar odaların da daha geniş olmasını sağlayacak olan bir duvar dekorasyonu şeklidir. Fakat ayna görünümünü çok fazla sevmeyen kişiler için ayna çerçeveleri kullanmak gibi bir seçenek de bulunmaktadır. Ayna çerçeveleri aynalar kadar yansıtıcı görüntüsü bulunmayan ve göz yormayan çerçevelerdir. Bu sayede hem kişilerin zevk ve beğenilerine göre bir kullanım söz konusu olacak, hem de çerçevelerin estetik görünümü duvarları hoş bir şekilde süsleyecektir.

İşte size birkaç örnek, umarım beğenirsiniz.

Duvar Dekorasyonu

Ev dekorasyonu ve ofis dekorasyonu yaparken en çok dikkat edilmesi gereken alan şüphesiz ki gözden kaçan duvarlar. Boş, tek renk veya sadece duvar kağıdı olan duvarlar dekorasyonu olumsuz etkiler iken doğru bir duvar dekorasyonu yaparak başarıya ulaşmak çok kolay.

Duvar Dekorasyonu

2020 duvar dekorasyonu örneklerine göz attığımızda ilk olarak popüler seçeneğin rengarenk tablolar olduğunu görüyoruz. Bununla birlikte daha popüler bir seçenek olan duvar raflarını da kullanabilirsiniz. Duvar rafları aynı zamanda aksesuar kullanımı içinde doğru bir seçenek olacak.

Yorum Yap

Yorum Yap