İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dekorasyon Fikirleri
  3. Evin Farklı Bölümlerinde Kullanılabilecek Dekoratif Eşya Fikirleri

Evin Farklı Bölümlerinde Kullanılabilecek Dekoratif Eşya Fikirleri

Yatak Odaları İçin Dekoratif Eşyalar

Bilindiği üzere ev dekorasyonu hem keyifli hem de oldukça zordur. Her odanın ayrı bir konsepti her odanın ayrı bir konumu vardır. İnsanlar salonda misafirlerini ağırlar, oturma odasında ailecek televizyon seyreder. Mutfaklarda sıcacık yemekler pişerken, yemekler sevgiyle paylaşılır. Banyolarımızda günün yorgunlukları atılırken, uyku ihtiyaçları yatak odalarında saklıdır. Görüldüğü gibi her odanın da bir karakteristik yapısı vardır. Bu nedenle her dekorasyon eşyası da her odada kullanılmamaktadır. Bu nedenle dekorasyonda kullanılan eşyaların odaya sağlayabileceği uyumda gözden geçirilmelidir.

Konumuzun gidişatına göre salon dekorasyonu nasıl yapılır diye düşünecek olanlara hemen söyleyelim salon dekorasyonlarının renklerin büyük önemi vardır. Her eşya birbirini tamamlayacak bütünlüğe sahip olmalıdır. Salon dekorasyonunda neler kullanılmalı bilmeyenler için kısaca bahsedelim. Salonların olmazsa olmazlarından biri aynalardır. Ayna kullanımı salonlara hem aydınlatıcı faktördür, hem de salon genişlik katar.

Aynaların salonlara kattığı ağır ve tok bir havası vardır. Bunla birlikte salonlarda farklı şamdan ve tablolar çok hoş bir görüntü katacaktır. Bunun yanı sıra son dönemlerde salonlar için duvar rafları kullanılmaktadır. Dekoratif duvar rafları salonlarda nasıl kullanılır? Merak duyanlar için hemen söylemeliyiz ki bu duvar raflarını resim köşesi olarak kullanmak harika bir fikir olacaktır.

Mutfakta Kullanılabilecek Dekoratif Eşyalar; Mutfak dekorasyonu için ipuçları, vermek gerekirse mutfaklar için tasarlanmış mutfak takımları ile mutfaklarınıza ayrı bir hava katabilirsiniz. Mutfaklarınızda renkli ve şirin perdelerle süslemek dekorasyonu güçlendirecektir. Çeşitli cupcake baharatlıkları da mutfaklarda kullanılmaktadır. Bununla birlikte mutfaklarınıza canlı bitkilerle süslemek çok hoş bir görüntü verecektir. Cam kenarlarına koyacağınız çiçekli bitkiler dekorasyonu canlandıracaktır.

Banyo’da Kullanılabilecek Dekoratif Eşyalar; Banyo dekorasyonu için fikirler ise oldukça fazladır. Özellikle klozet takımları, sabunluk takımları, banyo dekorasyonunda kullanılan ürünlerdir. Bunun yanı sıra banyo dekorasyonlarında çeşitli sabun ve kokulu mumlar dekorasyonu güçlendirir.

Yatak Odalarında Kullanılabilecek Dekoratif Eşyalar; Yatak odası dekorasyon örnekleri ise kişilerin zevklerime göre şekillenmektedir. Yatak odalarından sevgiyi çağrıştıran renkler kullanmak dekorasyon açısından oldukça yararlıdır. Özellikle son dönemlerde pembe rengi yatak odalarında sıkça görmekteyiz bu aşkın daha da güçlenmesinde etkili olan bir renk olarak bilinmektedir. Yatak odalarında tabloların kullanılması hoş bir hava katar. Bunu yanı sıra yatak odalarında farklı abajur ve kitaplıklar da kullanılabilir.

Resimlerle anlatımlı olarak inceleyelim

Yorum Yap

Yorum Yap