İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Salon Dekorasyonu
  3. Farklı Bir Seyir Bej Rengi Salon Dekorasyonu

Farklı Bir Seyir Bej Rengi Salon Dekorasyonu

Halı ve Şömineli Bej Rengi Salon Modelleri

Salonlarda kullanılan renkler dekorasyonun seyrini belirleyen en önemli faktördür. Bu yazımızda bej salonlar için nasıl dekorasyon yapılabileceğinden bahsedeceğiz. Bej salon dekorasyonu için kullanılabilecek birçok malzeme vardır. Aydınlatma cihazları da bu dekorasyon malzemelerinin içerisindedir. Elektronik olmayan ve bir cihaz şeklinde bulunmayan aydınlatma cihazları içerisinde en bilindik olanları mumlardır. Mumlar kokulu ve kokusuz, şekilli ve şekilsiz olarak birçok şekilde bulunmaktadır. Özellikle kokulu ve şekilli mumlardan oluşan masa üstleri, konsol üstleri oldukça hoş bir görünüm oluşturmaktadır. Mumlar geçmişten beri ev süslemede kullanılan aksesuarlardandır. Mumlar haricinde teknolojinin gelişmesi ile birlikte ev içlerinde de lambalar aksesuar olarak kullanılmaya başlanmıştır. Lambaların sabit durması ve aksesuar görünümü kazanması için lambaları çevreleyen aletlere lambader adı verilmektedir. Lambaderler son zamanlarda birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Lambaderlerin birçok modelinin bulunması da seçenekleri artırmaktadır.

Bej salon dekorasyonunda önemli bir yer tutan diğer etken ise kapıdır. Minimalist model oda kapıları çok fazla etnik desen sevmeyen ve sadelikten yana olan kişiler için uygundur. Fakat şatafat ve gösteriş seven kişiler minimalist model oda kapılarını tercih etmemelidir. Başka bir oda kapısı modeli ise klasik model kapılardır. Klasik model kapılar klasik bir model denince akla gelen ilk şekillerden oluşmaktadır denilebilir. Klasik model oda kapılarında uyum ve uyumsuzluk iç içedir. Örneğin kapının bir tarafındaki desen etnik iken diğer tarafta çiçekli olabilmektedir. Bu ve buna benzer birçok deseni içinde barındırabilen klasik model kapılar da birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Bej Rengi Salon Dekorasyonu Resim Galerisi

Vitrinler de bej salon dekorasyonunun önemli bir parçasıdır. Vitrinlerde sergilenen ihtişamlı ev süsleri ve takımları hem evin hem de salonun estetik bir görünüm kazanmasını sağlar. Bu nedenle birçok insan vitrinlerden vazgeçememektedir.  Ayrıca salon dekorasyonunu şık bir perde ile de tamamlamak mümkündür. İstenilen tarzda ve eşyalara uygun renkte bir perde ile şık görünümlü bir salon dekorasyonu elde etmek oldukça kolaydır. Siz de bej salon dekorasyonu için bu fikirlerden faydalanabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap