1. Ana Sayfa
  2. Dekorasyon Fikirleri
  3. Gördüğünüzde Ahşap Sanacağınız Seramik Modelleri

Gördüğünüzde Ahşap Sanacağınız Seramik Modelleri

Ahşap Renkli Seramik

Döşemeler herhangi bir alanın görünümünü etkileyen önemli faktörlerdendir. Günümüzde özellikle yeni yapılan evlerde ıslanmaz ve su geçirmez seramikler bulunmaktadır. Fakat bu seramiklerin banyo ve tuvalet hariç diğer alanlarda kullanılması mekana lavabo görünümü verdiği için son zamanlarda pek sık kullanılmamaya başlanmıştır. Islanmaz ve su geçirmez seramikler haricinde döşeme olarak kullanılan başka bir döşeme seçeneği ise ahşap görünümlü seramiklerdir. Ahşap görünümlü seramikler bulunduğu mekana estetik ve hoş bir görünüm katan seramik modelidir. Klasik seramiklerden farklı olarak üretilen ahşap görünümlü seramikler nostaljik bir görünümden hoşlanan kişiler için oldukça idealdir.

Döşeme yaptıracağı alanda farklı bir yer döşemesi görmek isteyen kişiler ahşap görünümlü seramik modelini tercih edebilirler. Ahşap görünümlü seramikler plastik yer döşemelerinden ve klasik yer döşemelerinden daha dayanıklıdır. Bu seramik modelinin hem daha hoş bir görünüme sahip olması hem de oldukça dayanıklı bir model olması son zamanlarda sık tercih edilmesinin sebeplerindendir. Ahşap görünümlü seramikler evlerin her alanında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Mutfak, yatak odası, genç odası, çocuk odası, salon ve antreler ahşap görünümlü seramik modelini kullanmak için ideal olan alanlardır. Bu alanlarda ahşap görünümlü seramik kullanılması temizliğin kolay olması durumunu da beraberinde getirmektedir. Ahşap görünümlü seramik modelinin gerektirdiği emek ve işçilik ise diğer seramik modellerine göre daha fazladır. Fakat bu hoş görünümü elde etmek için inşaat kalıntısına ve döküntülere katlanılması mümkündür. Ayrıca kış için kullanılan evlerde ahşap görünümlü seramik kullanmak istemeyen kişiler yazlık evlerinde bu seramik modelini rahatlıkla kullanabilirler.

Ahşap Görünümlü Seramik Modellerinden Örnekler

Ahşap görünümlü seramik modelleri içerisinde en sık tercih edilen modeller İskandinavya modeli, klasik model ve rustik modelidir. Bu modellerin farklı renklerde bulunan ahşap görünümlü seramikleri bulunmaktadır. Kişisel zevkinize ve evinizdeki mobilyaların rengine göre ahşap görünümlü seramiğin modelini seçebilirsiniz. Ahşap görünümlü seramik modellerini edinebileceğiniz markalar ise Vitra, Ege Seramik ve Kale Seramik gibi markalardır. Bu markalardan istediğiniz renk ve modeldeki ahşap görünümlü seramiği elde edebilirsiniz. Siz de evinizde ahşap görünümlü seramik döşemesi istiyorsanız bu bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap