1. Ana Sayfa
  2. Dekorasyon Fikirleri
  3. Özel Günlerde Şömine Süsleme ve Dekorasyon Fikirleri

Özel Günlerde Şömine Süsleme ve Dekorasyon Fikirleri

Şömineler Nasıl Süslenir?

Şömineler evler için ayrıcalıklı dekoratif ürünlerin başında geliyor. Ne yazık ki birçok evde şömine bulunmuyor ve daha da kötüsü odaların ebatları şömine yaptırmaya da imkan sağlamıyor. Ancak eğer imkan varsa şömineler mutlaka değerlendirilmeli. Klasik anlamda ateş yakılan şömineler şimdi çok nadir kullanılıyor. Bunun yerine elektrikli olan şömineler çok daha pratik, kullanışlı ve şık. Şömine, içinde bulunduğu ev için dekoratif açıdan çok büyük bir şans. Hiç zahmetsiz şekilde başlı başına bir dekorasyon örneği. Özellikle özel günlerinizde çok iyi şekilde değerlendirebilirsiniz. Evde yaptığınız kutlamalarda salonunuzda bulunan şöminenin üzerini süsleyerek farklı bir hava oluşturabilirsiniz. Ayrıca özel günleriniz için çekeceğiniz fotoğraflarda da şömineniz çok şık görünecektir.

Özel günleriniz için yapacağınız süslemeyi elektrikli şömineler için de yapabilirsiniz. Onların da tıpkı klasik şömineler gibi mermer üst kısımları bulunuyor. Bu kısma dilediğiniz objeleri yerleştirebilirsiniz. Şamdanlar ve mumlar şömine süslemesinin vazgeçilmez parçalarından ilki. Ateş görüntüsünü mumlar ile tamamlayabilirsiniz. Özellikle kokulu mumlar tercih edebilirsiniz. Bu şekilde o yandıkça evinizin kokusu da güzelleşecektir.

Şamdanlarınızı oda dekorasyonuna paralel şekilde tercih etmekte fayda var. Birden fazla ve farklı boylardaki şamdanları kombin şekilde dizerek kullanabilirsiniz. Metal, ahşap ya da cam tercihinde bulunabilirsiniz. Bunun dışında bir tablo da şömine üzerine güzel bir görsellik kazandıracaktır. Özel bir günde kullanmak için bu tabloyu o güne özel olarak da seçerek yerleştirebilirsiniz. Bir diğer dekoratif aksesuar da tabii ki çiçekler. Şık bir saksıda canlı bir çiçeği ya da iki adet çiçeği şömine rafının iki tarafına yerleştirebilirsiniz. Bu da mekana canlılık katacaktır. Canlı çiçek kullanmıyorsanız bir vazoyu da çiçek yerleştirmek için kullanabilirsiniz.

Şömine Süsleme ve Dekorasyon Fikirleri

Vazolar ve biblolar da şömine raflarının olmazsa olmazlarından. Özellikle şık bir vazoyu burada tutarsanız gelmesi muhtemel çiçeklere de yer hazırlamış olacaksınız. Son olarak önerebileceğimiz şey ise elbette ki çerçeveler. Özel bir gün kutlama hazırlığında iseniz bu güne uyum sağlayacak bir fotoğrafı güzel bir çerçeve içerisinde şömine rafının üzerine yerleştirin. Bu detay belki de en dikkat çekici ve anlamlı olan aksesuar olacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap