İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dekorasyon Fikirleri
  3. Pudra Rengi İle Uyumlu Renklerin Dekorasyonu

Pudra Rengi İle Uyumlu Renklerin Dekorasyonu

Pudra Rengi Koltuk Takımı

Pudra rengi oldukça sade ve asil renklerden birisidir. Birçok kişi toz pembe rengi ile pudra rengin aynı renk olduğu u düşünmektedir. Oysa ki pudra rengi toz pembeye benzemektedir fakat aynı ikisi aynı renk değildir. Çünkü pudra toz pembe ile ten renginin arasında bulunan ara tonda bir renktir. Renk skalasında da somon rengine yakın bir alanda yer almaktadır. Pudra renginin de diğer renkler gibi tonları bulunmaktadır. Bu tonların bazıları pembeye bazıları ise şeftaliye yakındır. Pudra rengi dekorasyonda da sık tercih edilen bir renktir. Peki pudra rengine uyan renkler hangileridir? Pudra rengi hangi renkler ile birlikte tercih edilmelidir?

Pudra rengine uyan birçok renk bulunmaktadır.
Fakat bu renkler içerisinde en fazla kullanılan renklerden birisi de gridir. Grinin her tonu pudra rengi ile uyum sağlayabilmektedir. Metalik gri, gümüş gri ya da açık gri ve koyu gri renkleri pudra rengi ile beraber kullanıldığı zaman oldukça hoş bir görünüm elde edilmektedir. Pudra renginin pembeye yakın olan bir tonu kullanılacağı zaman daha farklı renklerle de uyum sağlanabilmektedir. Örneğin uçuk mavi, lacivert, hardal sarısı ve mor gibi renkler pudranın pembeye yakın olan tonu ile oldukça hoş bir uyum sağlamaktadır. Bu renkler haricinde yeşilin çeşitli tonları da pembeye yakın pudra rengi ile beraber rahatlıkla kullanılabilir.

Pudra Rengi İle Uyumlu Olan Tasarımlar

Beyaz Renk İlk Sırada
Şüphesiz ki pudra rengi ile en çok uyum sağlayan renklerden en önemlisi beyazdır. Beyaz renk de pudra da sade ve hoş renkler oldukları için bulundukları ortama dinginlik hissi vermektedir. Pudra renk ile uyum sağlayan başka bir renk ise siyahtır. Siyah ve pudra pembesi açık renk ve koyu renk kombinasyonu oluşturmaktadır. Bu sayede hem çift taraflı koyu açık kombinasyonu ile güzel bir görünüm oluşturulmakta hem de aynı çizgilere sahip dekoratif eşyalar kullanılabilmektedir. Pudra renginin duvarlarda kullanılması durumunda ise siyah ve beyaz aksesuarlar bir arada kullanılabilir. Sade ve göz yormayan bir oda görünümünden hoşlanan kişiler bu yöntemi de deneyebilirler. Siz de pudra rengine uyan renkler ile hoş bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap