1. Ana Sayfa
  2. Dekorasyon Fikirleri
  3. Gri Koltuklar İçin Kombin Olabilecek Perde Renkleri

Gri Koltuklar İçin Kombin Olabilecek Perde Renkleri

Mercan Rengi Perde

GRİ KOLTUKLARA UYGUN PERDE RENKLERİ

Koltuk takımında kullanılabilecek en ideal renklerden birisi de gridir. Gri renkte koltuk takımları koyu renk olduğu için hem kolay kolay kir tutmamakta hem de kiri çok fazla belli etmemektedir. Bu nedenle birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Gri koltuklar seçildikten sonra koltuklarla uyumlu olacak diğer aksesuarlar da düşünülmelidir. Bu aksesuarlar süs eşyaları, halılar ve perdedir. Süs eşyaları griyi tamamlayacak her renkte seçilebilir. Halılar için de griye uyumlu olan renklerin hepsi seçenekler arasındadır. Fakat biz bu yazımızda perdelerden bahsedeceğiz. Gri bir koltuk takımı alan kişiler griye uygun olan hangi renkleri perdelerde kullanabilir? Gri koltuklara uygun olan perde renkleri nelerdir?

Desenli ve Açık Renk Perdeler
Gri koltuklar açık renkli gri ya da koyu renkli gri olabilmektedir. Fakat bu renk tonundan çok salonun geniş ya da dar olması, aydınlık ya da karanlık olması perde seçimi üzerinde daha etkili olmaktadır. Dar bir salona sahip olan kişiler açık renkli perdeler tercih etmelidir. Açık renkli perdeler denildiği zaman akla dümdüz sade perdeler gelmektedir fakat perdelerin bu şekilde olması zorunlu değildir. Desenli ve açık renk olan perdeler de kullanılabilir. Geniş salonlarda ise ışığı çok fazla soğurmayacak şekilde koyu tonlardaki perdeler tercih edilebilir. Eğer geniş ve aydınlık bir salona sahipseniz gri koltuklarla beraber siyah beyaz desenli perdeler kullanmanız önerilerimiz arasındadır.

Bu renk perde modelleri koltuklarınızla uyum sağlayacak. İşte galerimiz

Bej, sarı, mercan rengi, kırık beyaz, ekru, bal rengi, yeşil ve gri renkler ilk akla gelenler
Gri koltuklara uygun olan perde renkleri genel olarak bej, sarı, mercan rengi, kırık beyaz, ekru, bal rengi, yeşil ve gri olarak sıralanabilir. Mercan rengi ve yeşili beraber de kullanabilirsiniz. Saydığımız bu renkler arasında seçim yaparak gri koltuklarınıza uyum sağlayabilecek bir perde rengi fikri oluşturabilirsiniz. Bu renklerin hepsi gri koltuklar ile oldukça güzel bir şekilde uyum sağlayacak ve göz yorucu, boğucu bir görünüme neden olmayacak olan perde renkleridir. Ayrıca bej, sarı, mercan rengi, kırık beyaz, ekru, bal rengi, yeşil ve gri renklerdeki perdeler gri koltuklar ile kombinlendiğinde ortaya sade bir görünüm çıkmaktadır. Bu nedenle gönül rahatlığı ile gri koltuklarınızla bu renkteki perdeleri kullanabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap