1. Ana Sayfa
  2. Dekorasyon Fikirleri
  3. Göz Yormayan Huzurlu Bir Ev Dekorasyonu Yapmanın Püf Noktaları

Göz Yormayan Huzurlu Bir Ev Dekorasyonu Yapmanın Püf Noktaları

Tropikal Ev Dekorasyonu

Evlerde göz yormayan ve huzurlu bir dekorasyon herkesin sahip olmak istediği bir konudur.  Bu nedenle uygulanması gereken bazı yöntemler vardır. Bu yöntemlerden ilki evdeki dağınıklığı ve kullanılmayan, fazla olan eşyaları ortadan kaldırmaktır. Evinizde huzurlu bir dekorasyon havası yaratabilmek için kullanılmayan eşyaları kaldırmanız gerekmektedir. Bu eşyalar kullanılmayan tablolar, sehpalar ve masalar olabilir. Özellikle uzun süredir evde bulunan fakat kullanılmayan eşyaları saptayarak bu eşyaları kaldırmanız evde geniş bir alan oluşmasını sağlamaktadır. Siz de bu eşyaları bulunduğu alandan kaldırarak evinizde ferah bir hava oluşturabilirsiniz. Bu sayede daha huzurlu bir ev dekorasyonu elde etmiş olursunuz.

Evinizde huzurlu bir hava oluşturmak ve huzurlu bir ev dekorasyonu sağlamak için yapmanız gereken birçok şey daha bulunmaktadır. Bunlardan birisi renkli ev dekorasyonu oluşturmaktır. Birçok kişi evlerinde klasikleşmiş olan renkleri kullanarak dekorasyon yapmaktadır. Fakat kahverengi, bej, gri gibi klasikleşmiş renkler yerine daha canlı ve parlak olan renkleri tercih ederek evinize farklı bir hava katabilirsiniz. Özellikle mor, mavi, kırmızı gibi renkler ev dekorasyonunda kullanılması mümkün olan oldukça güzel renklerdir. Duvarlarda bu renkleri kullanmak istemeyen kişiler aksesuar rengi olarak da bu renkleri tercih edebilir. Özellikle koyu renk duvarlarla canlı renk aksesuarların bir arada kullanılması huzurlu bir ev dekorasyonu için uygulanabilecek yöntemler arasındadır.

Huzurlu bir ev dekorasyonu için evde bitki bulundurmak ve bakmak da önemlidir. Çünkü bitkiler bulundukları ortamın havasını değiştirerek olumlu yönde etkiler. Ortamdaki negatif enerjiyi alır. Özellikle çok fazla elektronik eşya bulunan evlerde kaktüs bulundurulması ortamdaki radyasyonu azaltmaktadır. Canlı bitki beslemeyen kişiler için süs bitkileri de bulunmaktadır. Süs bitkileri ile de daha hoş bir görünüm sağlanabilir. Huzurlu bir ev dekorasyonu için yapılabilecek en son işlem ise evin her tarafını tıka basa eşya ve aksesuar ile doldurmamaktır. Özellikle boş kalan duvarların her yerini tablo ya da çerçeve ile doldurmak göz yorucu bir görünüme sebep olmaktadır. Evin gerek duvarlarındaki gerekse koltuk aralarındaki boşluklarını görmezden gelmek daha estetik bir görünüm sağlar. Siz de huzurlu bir ev dekorasyonu için öneriler arıyorsanız bu bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Göz Yormayan Dekorasyon Fikirlerinden Örnekler

 

Yorum Yap

Yorum Yap