1. Ana Sayfa
  2. Perde Modelleri
  3. Modern Çiçek Desenli Perde Modelleri

Modern Çiçek Desenli Perde Modelleri

Mutfaklar İçin Çiçek Örgü Perde Modelleri

Perdeler ev dekorasyonunun önemli bir parçasıdır. Bu nedenle farklı modellerde birçok perde üretimi yapılmaktadır. Perde modelleri arasında en fazla tercih edilen modellerden birisi de çiçek desenli  perde modelleridir. 2017 sezonunda ortaya çıkan çiçek desenli perde modelleri hem büyük çiçeklerden hem de küçük çiçeklerden oluşmaktadır. Kişiler kendi zevk ve beğenilerine göre büyük ya da küçük çiçek desenli perdeleri tercih etmektedir. Küçük çiçek desenli perdeler genellikle evde daha şık bir hava isteyen kişilerin tercihidir. Büyük çiçekli perdeler ise bohem bir görüntüden hoşlanan kişiler tarafından kullanılmaktadır. Yazımızın devamında bu yılın çiçek desenli perde modellerinden bahsedeceğiz.

Bu yılın çiçek desenli perde modelleri arasında yer alan ilk model vintage tarzı çiçek desenli perdelerdir. Vintage tarzı genellikle İngiliz tarzı olarak da bilinen ve İngiliz salonlarında kullanılan bir tarzdır. Bu tarz çiçekli perdeler babaanne elbisesi denen elbiselerde bulunan çiçek motiflerini barındırır. Örneğin mavi fonlu bir perdenin üzerinde bulunan eski görünümlü büyük kırmızı güller vintage tarzıdır. Bu tarz evlerinde ve odalarında eski bir görünüm isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Vintage tarzı çiçekli perdelerin tercih edildiği alanlarda eski görünümlü koltuklar ve aksesuarlar ile dekorasyon yapılabilir. Kapitoneli koltuklar ve düz renkte bir halı bu dekorasyon için oldukça uygundur.

Perde modelleri resim galerisi

Büyük Çiçekli Bohem Perdeler; Çiçek desenli perde modelleri arasında bulunan başka bir perde modeli ise büyük çiçekli bohem perde modelidir. Büyük çiçekli perde modeli genellikle beyaz perdelerin üzerine kabartma şeklinde dikilen çiçeklerden oluşur. Bu perde modeli eski gelinlik modellerine de benzetilebilir. Bembeyaz bir güneşlik ve kalın, uzun bir çiçekli tülden oluşan model tıpkı vintage çiçekli perde modeli gibi bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır. Vintage model ile bu modelin farkı ise çiçeklerin renkli olmasıdır. Vintage modelde daha zıt renkler kullanılırken bu modelde tek renk çiçek kullanılmaktadır. Evde kullanılan diğer eşyaların da modern bir görünümde olmaması modelin güzelliğini ön plana çıkaracaktır. Karanlık alanlarda kullanılması daha uygun bir modeldir. Perde ve üzerindeki detaylar tamamen beyaz olduğu için karanlık alanların daha aydınlık bir görünüme kavuşmasını da sağlayacaktır.

Çiçek desenli perde modelleri arasında yer alan üçüncü perde modeli küçük çiçekli şık perde modelidir. Bu model genellikle beyaz renkte olmakta ve üzerinde belli belirsiz çiçekler bulundurmaktadır. Model üzerindeki çiçekler perdenin etek kısmında yer almaktadır. Burada ince kabartma çizgilerler perdenin etek kısmına tutturulmuş olmaktadır. Bu sayede daha zarif bir görünüm elde edilmektedir. Bu perde modeli ile birlikte yapılacak dekorasyonlarda modern görünümlü mobilyalar ve parlak aksesuarlar kullanılabilir. Halı rengi ise canlı bir renk olan yeşil, mavi gibi renklerden seçilebilir. Siz de bu yılın çiçek desenli perde modelleri ile ilgili bilgi edinmek için yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap