İçeriği beğendiniz mi? Hemen oy verin!

 / 5

Evler gereksinimleri karşılamanın yanı sıra en güzel anıların da biriktiği yerlerdir. Hayatın büyük bir kısmını geçirdiğiniz yerde uyum da çok önemlidir. Koltuklar ile dekoratif eşyaların uyumu ve perdelerin uyumu size ferah bir alan sunacaktır. Evde zaman geçirmek çok daha keyifli olmasına da doğrudan etki edecektir. Chester koltukları farklı modelleri ve renkleri ile size güzellikleri beraberinde getirecektir.

Peki, koltuklara uygun perde seçmek ve uyumlu bir etki oluşturmak son derece önemlidir. Chester koltuk perde uyumu da iç dizaynı oluşturmada renk bağlantısını kurmalısınız. Koltukların koyu renkte seçim yaptığınızda perdenin rengini açık seçmek uyumu sağlamada doğrudan katkı sağlayacaktır. Ayrıca perde koltuk dışında odada ki diğer aksesuar ürünleri ile de uyumlu olması gerekir.

Chester koltuk ve perde uyumu

Perde Renklerini Koltuklarınıza Göre Dizayn Edin
Renklerin birbiri ile karışması sonucunda oda da gözü bozacak ve ayrıntılara takılacak kötü görüntü oluşabilmektedir. Böyle bir durum ile karşılaşmama adına seçtiğiniz koltuğun direkt rengine hitap etmelidir. Renklerin gücünü kullanmak istiyorsanız da odaya en iyi şekli verecek olan koltuklara yönelmelisiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Gri Koltuklar İçin Kombin Olabilecek Perde Renkleri

Chester koltuk perde uyumu düzenlemesinde de kolay uyuma ulaşacak renkleri tercih etmelisiniz. Koltuk ve perde takımlarında uyum sağlayabilmede seçilecek renk tercihi genel itibari ile pastel renkleri içermektedir. Bu renklerin içerisinde bulunan tonlamaları doğrudan sunabilecektir.

chester perde uyumu

Chester Koltuk Perde Uyumlarında Dikkatli Seçim

Evin iç düzenini bilinçsiz şekilde yapmak kısa sürede olumsuz etkiyi fark etmenize neden olabilir. Bunu anlamanın en iyi yolu da odaya girdiğiniz anda gözünüze hoş gelen ifadelerdir. Kullandığınız renk tonlarına bağlı olarak Chester koltuk perde uyumu ile doğru orantılıdır. Bu orantıyı kurarken de şık görünüme özen göstererek adım atmalısınız.

Işık gücünü düşüren etkenlerden de uzak durmalısınız. Odadaki koltukların koyu renkte olması durumunda perde seçiminde açık renklere yönlenmeniz dengeyi artıran faktörlerdendir. Denge oluştururken sadece perde ile koltuk uyumuna bakmamak gerekir. Halı ve diğer aksesuarların da renk dengesini oluşturmanız gerekir. Renk tonlarını odada hakim kılabilmek adına da zıt renklerden uzak durmaya çalışın. Zıt renkler karışıklığa sebep olabileceği için de hem sizi hem de misafirlerinizi etkileyecektir. Olumsuz etkiyi görmeme adına da doğru renkleri birbirine bağlantılı şekilde oluşturun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  2017 Doğtaş Salon Berjer Koltuk Modelleri İle Klasik Tarzı Yakalayın
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ