1. Ana Sayfa
  2. Koltuk Modelleri
  3. Kahverengi Koltuklar İçin Hangi Renk Perde Seçimi Yapılmalı?

Kahverengi Koltuklar İçin Hangi Renk Perde Seçimi Yapılmalı?

Oturma Odaları İçin Kahve Koltuk ve Perdeler

Kahverengi koltuklar için uygun perde modellerini sizler için araştırdık ve sizlere en güzel örnekler dahilinde sunmaya çalıştık.

Koltuklar ev dekorasyonunda önemli bir yeri olan eşyalardır. Çoğu zaman birçok eşyanın ve aksesuarın rengi koltuk rengine göre belirlenmektedir. Koltuk renkleri seçilirken genel olarak koyu renkler tercih edilmektedir. Bunun sebebi koyu renk koltukların çabuk kirlenmemesi ve kiri çok fazla belli etmemesidir. Ayrıca koltuklar koyu renk seçildiği zaman mekanda kullanılacak olan diğer aksesuarların seçimi açık renklerden yapılabilmektedir. Koyu renk koltuklar arasında yer alan koltuk renklerinden birisi de kahverengi koltuklardır. Kahverengi koltuklar son zamanlarda oldukça sık tercih edilen koltuk renklerindendir. Kahverengi koltukların bulunduğu mekanda tercih edilecek olan perde rengi de oldukça önemlidir. Bu yazımızda kahverengi koltuklara uygun olan perde renklerinden bahsedeceğiz.

Doğadan Parçalar; Kahverengi genel olarak doğadan parçalar taşıyan bir renktir. Bu nedenle birçok renkle uyum sağlayabilmektedir. Kahverengi koltuklara uygun olan perde renklerini sıcak renkler ve soğuk renkler olarak ayırabiliriz. Kahverengi koltuklar ile uyum sağlayabilecek olan sıcak perde renkleri genel olarak kiremit rengi, altın sarısı rengi, kırmızının farklı tonları, bal rengi, yanık turuncu rengi olarak sıralanabilir. Kahverengi koltuklar ile uyum sağlayabilecek olan soğuk perde renkleri ise mor ve lila tonları, cam göbeği, açık mavi, çelik mavisi, griye dönük mavi, su yeşili, zeytin yeşili, yaprak yeşili ve turkuaz olarak sıralanabilir. Bunlar haricinde kahverengi koltuklarla uyum sağlayabilecek olan perde renklerinin arasında nötr perde renkleri ve parlak perde renkleri de yer almaktadır.

Kahverengi koltuklar ile uyum sağlayabilecek olan nötr perde renkleri dekorasyonda göz yormayan ılımlı renklerdir. Kahverengi koltuklar ile kullanılabilecek en güzel nötr perde renkleri beyaz, krem rengi, ten rengi, kırık beyaz, ekru rengi, kum rengi ve bej rengi olarak sıralanabilir. Eğer nötr perde renklerinin fazla soluk olduğunu düşünüyorsanız bu renklerin bir ton daha yeşil olanlarını kullanabilirsiniz. Parlak renklere gelecek olursak şunları söyleyebiliriz. Kahverengi koyu bir renk olduğu için parlak renkler ile kullanılabilmektedir. Kahverengi koltuklar ile kullanılabilecek olan parlak perde renkleri ise sarı ve kırmızının tonları olabilmektedir. Siz de kahverengi koltuklar için perde seçimi yapacaksanız bu bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Kahverengi koltuklar için perde kombinleri fikirleri

Yorum Yap

Yorum Yap