İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Banyo Dekorasyonu
  3. Banyolarda Dekoratif ve Kullanışlı Küvet Modelleri

Banyolarda Dekoratif ve Kullanışlı Küvet Modelleri

Sarı Renk Küvet

Banyolarda küvet modelleri seçilirken nelere dikkat edilmelidir? En önemli unsur banyonun büyüklüğüdür. Banyonun büyüklüğüne göre dekorasyon yapmanız gerekir. Banyonun en dekoratif öğesi küvettir. Bu yüzden küvet seçimi önemlidir.

Küvet seçimini nasıl yapmalıyız?
Küvet seçimini banyonun büyüklüğüne göre yapılmalı. Mesela dar bir banyo alanına sahipseniz 140 x 70 küvetiniz için ideal ölçüdür. Banyonuzun nemine ve yerin kayganlığı küvet seçimi açısından önem arz etmektedir. Bunun yanında evinizde yaşlı ve çocuk olup olmamasına göre seçiminizi yapmalısınız. Mesela çocuk varsa küvetiniz kaygan olmamalıdır. Küvetin yapıldığı malzemeye dikkat edilmelidir. Küvetler; akrilik, porselen, mermer, fiberglas ve ahşap olabilmekte. Bunu yanında banyonun yüksekliğine dikkat edilmeli. Banyonuz yeterince yüksek değilse kalın tabanlı küvet seçmemeniz önerilir. Uzun ömürlü küvetler seçmeye dikkat edin.

Teknik detayların yanı sıra küvet dekorasyonları göze çarpmaktadır. Modelleri incelediğimizde küvetleri duvara bitişik olabildiği gibi bazen duvardan bağımsız olduğunu görüyoruz. Bunun yanında çok farklı, özgün küvet modelleri de görmekteyiz. Küvetlerin yapıldığı malzemeler de dekorasyon açısından önemli. son yıllarda estetik ve doğal görünümü nedeniyle ahşap küvetler oldukça fazla kullanılmaktadır. Küvetlerinizle banyonuza farklı bir hava katın.

Küçük Küvet Modelleri

Küvet her evde bulundurulması gereken, insan hayatının önemli ihtiyaçlarından biridir. Banyo yapmak, rahatlık açısından önemli bir ihtiyaç olmaktadır. Bu rahatlığı da uzun süren küvet keyfiyle tamamlayabiliriz. Peki, küçük banyolara sahip olanlar ne yapacaklar. Küçük ve her boyuta göre küvet modelleri mevcut olmaktadır. İyi bir araştırma neticesinde kendimizin de kuracağı küvet modelleri olmaktadır.

Küçük Küvet Modelleri

Özellikle ev dekorasyonuna çok önem veriyorsanız, küvet modelinizi, sauna şeklinde ahşap renklerin hâkim olduğu cinsten tasarlayarak yaptırabilirsiniz. Küvet ve ahşap rengin bir araya gelmesi ile ekstra bir banyo keyif yapabileceğiniz ortamlar yaratmış olacaksınız. Boyut olarak büyük bir eve sahipseniz daha geniş ve kullanım açısından çok seçeneğin olacağı küvet modellerini seçebilirsiniz.

Küvet Modelleri Galerisi

 

Yorum Yap

Yorum Yap