1. Ana Sayfa
  2. Banyo Dekorasyonu
  3. Su ve Rüzgar Feng Shui Renkleri İle Banyo Dekorasyonu

Su ve Rüzgar Feng Shui Renkleri İle Banyo Dekorasyonu

Yeşil Feng Shui Renkleriyle Banyo

Feng shuinin kelime anlamı su ve rüzgardır. Bazı olumlu enerjilerin yönlendirilmesi ile mutluluğun yakalanması amaçlanmıştır. Bu nedenle son dönemlerde popüler hale gelmiştir. Feng shui felsefesini dekorasyonlarında kullanan kişilerin asıl amacı olumlu enerjilerden günlük hayatta daha çok faydalanmaktır. Özellikle banyolar feng shuinin uygulanabileceği en uygun mekanlardan biridir. Feng shui renkleri seçilirken ilk olarak kişinin enerji haritası çıkarılır. Böylelikle kişiye özel enerji alanları oluşturulmuş olur. Özellikle banyoda kullanılan Feng shui renklerinin başında pastel tonları gelmektedir. Bu renkler sayesinde banyolara daha sakin bir hava katılması sağlanır. Böylelikle kişinin üzerinde bulunan stres ve negatif enerjilerden kurtulmasını sağlar. Feng shui renklerinden en yaygın olarak kullanılan renk, beyaz renktir. Beyaz renk, temizlik ve saflığı simgelediği için banyolarda da sıklıkla kullanılan renklerden biridir.

Gün içerisinde bir yerden bir yere koşuşturma, iş yoğunluğu gibi yorgunluğun eve gelindiğinde atıldığı yer hiç şüphesiz banyolardır. Bu sebepten dolayı, banyoları karanlık gösterecek koyu renkleri kullanmamak gerekir. Bunun aksine banyolarda kullanılan renklerin ferah ve rahatlatıcı tonlarda seçilmesi gerekmektedir. Böylelikle banyoda geçirilen zaman daha keyifli hale gelecektir. Banyolar çabuk kirlenebilecek alanlar olabileceği için banyolarda seçilen renklerin kiri daha az gösteren renklere yönelmekte fayda olacaktır. Banyo dekorasyonunda kullanılan renklerin rahatlatıcı olmasının yanında kullanışlı olması da önemlidir.

Feng Shui Rengiyle Donatılmış Banyolardan Örnek Modeller

Banyo için her şeyden önce iyi bir yer seçimi yapılmış olması önemlidir. Feng shuiye göre evin merkezine konumlandırılmış olan banyolar kötü bir tercihtir. Feng shuiye göre özel tasarlanmış olan banyo, dinlendirici etkiye sahip olmalıdır. Yani stres ve sorunlara karşı dinlenmeye fırsat verecek şekilde tasarlanmış olması önemlidir. Banyolarda sakin bir hava oluşturmak için, banyoda su unsurlarının bulunmasına dikkat etmelisiniz. Banyoda ayna kullanımı da önemlidir. Banyonun farklı ışık kaynaklarına da sahip olması gerekmektedir. Banyolarda genellikle pencere bulunmaz. Böyle bir durumda iyi bir ışık da yeterli olacaktır. Ortamı daha sıcak tutmak için mumlar da aksesuar olarak kullanılabilir. Banyolarda kullanılan kokular da önemlidir. Sakinleştirici, romantik, temizlik hissi uyandıran kokuları tercih edebilirsiniz. Bu detaylar sayesinde dilediğiniz atmosferi banyonuzda yakalayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap