İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dekorasyon Fikirleri
  3. Kullanışlı ve Renkli Bir Salon Nasıl Dizayn Edilir?

Kullanışlı ve Renkli Bir Salon Nasıl Dizayn Edilir?

Renkli Salon Dekorasyonu Fikirleri

Ev dekorasyonunda dekore edilmesi gereken birçok alan vardır. Bu alanlar hem içerisinde yaşayan kişilere hem de odaların durumlarına bağlı olarak dekore edilmektedir. Salonlar evlerde ortak alan olarak nitelendirilebilecek alanlardır. Çünkü herhangi bir kişiye ait değildir ve dekorasyon yapılırken ortak fikirler dikkate alınmalıdır. Bunun dışında salon dekorasyonu yapılırken çeşitli fikirlerden yararlanmakta da fayda vardır.

Çünkü bu işi bilen kişiler her zaman için daha doğru fikirler önermektedir. Salon dekorasyonu fikirlerinden ilki kullanılmayan eşyaları ortadan kaldırmaktır. Örneğin salonunuzda kullanılmayan eski bir sehpa ya da masa varsa bunu kaldırarak yeni aksesuarlara ya da eşyalara yer açmış olursunuz. Çünkü dekorasyon için en fazla ihtiyaç duyulan şey boş bir alandır.

Duvarlarınızı Renklendirin
Salon dekorasyonu fikirleri içerisinde yer alan başka bir dekorasyon fikri ise duvarlarınızı sade bir görünümden çıkararak renklendirme fikridir. Duvar renklendirmesi için kullanılabilecek iki farklı yol vardır. Bu yollardan ilki klasikleşmiş olan duvar boyası kullanma fikridir. Fakat duvar boyası kullanırken tek renk değil çift renkle çalışma yapmak oldukça hoş bir seçim olacaktır.

Birbirine uyum sağlayan iki farklı renk seçerek salonunuzun duvarlarını renklendirebilirsiniz. Bu renkler salonunuza daha farklı bir hava katacaktır. Duvar renklendirme yöntemlerinin ikincisi ise duvar kağıdı kullanmaktır. Duvar kağıtları tek renk ve desenli olarak bulunabilmektedir. Tek renk duvar kağıtlarını sadelikten hoşlanan kişiler rahatlıkla kullanabilirken daha göz dolduran bir görünüm isteyen kişiler desenli duvar kağıtlarını tercih edebilirler. Desenli duvar kağıtları arasında salonda kullanılabilecek olan yüzlerce çeşit bulunmaktadır.

Salon Dekorasyonu Fikirleri

Salon dekorasyonu fikirleri arasındaki başka bir fikir ise koltuk, perde ve halı uyumunu sağlamaktır. Koltuk, perde ve halı uyumunu sağlamak için öncelikle birbirine uyum sağlayan renkleri bilmeniz gerekir. Eğer rengarenk ve göz alıcı bir salon dekorasyonu yerine sade ve şık bir salon dekorasyonu istiyorsanız bunun için size en uygun olan renk bej rengi olacaktır. Bej rengi halı, perde ya da koltuk takımı her türlü eşya ve aksesuarla uyum sağlayarak sizi bu yükten kurtarır. Ayrıca oldukça hoş bir görünüm sağlar. Siz de salon dekorasyonunuz için fikir edinmek istiyorsanız bu bilgilerden yararlanabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap