İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Ev Dekorasyonu
  3. Kırmızı Rengin Ev Dekorasyonuna Büyüsü

Kırmızı Rengin Ev Dekorasyonuna Büyüsü

En Güzel Kırmızı Ev Dekorasyonları

Kırmızı Rengin Ev Dekorasyonunda Kullanımı

Kırmızı dekorasyon adına biraz cüretkar bir renk olarak değerlendirilse bile doğru kullanım ile çok şık sonuçları da beraberinde getirecektir. Özellikle enerjik mekanlar oluşturmak isteyenler için ideal bir renk olduğunu söyleyebiliriz. Her odada kullanılabilecek olan bu renk ton ve uyum açısından fazlaca özen göstermeyi gerektiriyor.

Kırmızının dekorasyonda kullanımı şüphesiz en fazla mutfaklarda oluyor. Yemek yenen yerlerde kırmızı ve tonlarının iştah açtığı bilimsel bir gerçek. Bu yüzden kırmızı rengi mutfaklara çok yakışıyor. Kırmızı mutfak dolapları tek başına kullanıldığında boğucu sonuçlar meydana getirebilir. Ancak kombinasyon renklerle birlikte‚ özellikle mutfak malzemelerini kırmızı seçerseniz mutfağınızın enerjisi yükselecektir. Dolaplardan ziyade halınızı‚ sandalyelerinizi ya da sandalye minderlerinizi kırmızı seçmeniz daha ince bir şıklık anlayışını sergileyecektir.

Peki salonlarımızda kırmızı rengini nasıl kullanabiliriz?
Kırmızı tonları çok baskın olduğu için mobilya ya da koltukları bu renkte seçmeniz hoş sonuçlar elde etmenize yardımcı olmaz. Bu yüzden daha sade‚ bağırmayan renklerin yanında kırmızı dekoratif eşyalar‚ belki bir berjer‚ halınızda kırmızı desenler‚ duvarınızda kırmızılı tonlarda bir tablo çok daha iyi sonuçlara götürecektir. Özellikle krem tonlarında mobilyalar ile kullanıldığında güzel sonuçlar elde edeceksiniz.

Yatak odasında kırmızı rengini kullanmanızı çok önermiyoruz. Yatak odası huzurun ve sakinliğin olması gerektiği bir yer. Dinlendirici bir ortamda kırmızı kullanımı olumsuz etkiler verebilir. Sabah gözlerinizi açtığınızda kırmızı bir görüntü sizin sinirli uyanmanıza sebep olabilir. Bu yüzden daha çok mutfak ve yaşam alanlarında kırmızı tercihi yapmanız daha isabetli olacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap