İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Ev Dekorasyonu
  3. Gizli Kapılı İlginç Kitaplık Modelleri

Gizli Kapılı İlginç Kitaplık Modelleri

Kitaplıkla Gizlenen Oda

Dekorasyonda farklılıklar‚ küçük oyunlar tam bana göre diyorsanız size bir önerimiz de gizli kapı kitaplıklar olacak. Bu kapılar dışarıdan bakıldığında sizden başkasının anlayamayacağı şekilde görünüyor. Halbuki içeride size özel başka ve özel bir alana geçişi sağlıyor olabilirler. Bunun için tek yapmanız gereken belirlediğiniz bir oda için özel bir kapı tasarlatmakta. Birçok marangoz bu konuda size hayalinizdeki kapıyı oluşturacaktır.

Öncelikle gizli kapı kitaplığınızın maddesi diğer kapılar ile uyumlu olmalıdır. Aksi taktirde bu görüntü farklı olacağından gizlilik ortadan kalkabilir. Diğer kapılarınız ile aynı malzemeden yaptıracağınız kitaplık kapınızın açık kitaplık olması önemli. Kapalı bir kitaplık çok da istenilen‚ hoş bir görüntü elde etmenize yardımcı olmaz.

Gizli kapı kitaplıkların etrafını nasıl dekore ettiğiniz de önemlidir. Bunun etrafını da kitap depolama bölümü olarak dekore etmeniz çok daha bütün ve güzel bir görüntü elde etmenize yardımcı olacaktır. Örneğin kapının bulunduğu geniş bir duvar ise bunu boydan boya kitaplık olarak değerlendirebilir kapıyı tam olarak kamufle etmiş olabilirsiniz. Bu sayede çok gizli bir bölmeden kişisel bir alana‚ bir okuma odası ya da dinlenme bölümüne geçiş sağlayabilirsiniz.

Gizli kapı kitaplıklar özellikle harici odalarda değil birbiri içerisinden geçilen odalarda tercih edilebilir. Bu şekilde daha anlamlı ve güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Ahşap renk tonlarını ya da beyaz tonlarını bu tip kitaplıklarda tercih edebilirsiniz. Önemli olan tek renk seçim yapmanız olacaktır.

Kitaplık Modelleri resim galerisi

Yorum Yap

Yorum Yap