1. Ana Sayfa
  2. Araç Gereçler
  3. Ev Dekorasyonu İçin Antre Led Aydınlatma Fikirleri

Ev Dekorasyonu İçin Antre Led Aydınlatma Fikirleri

Ev Dışı Havuz Antre Led Aydınlatma

ANTRE LED AYDINLATMA

Aydınlatma ev dekorasyonu için önemli olan bir konudur. Özellikle evin ara ve dar alanlarında kullanılan aydınlatma evin karanlık görünmemesi için önemlidir. Antre de aydınlanması önemsenmesi gereken alanlardandır. Antrelerde kullanılan aydınlatma çeşitleri arasında LED aydınlatmalar da yer almaktadır. Özellikle son zamanlarda LED aydınlatmalar oldukça sık kullanılmaya başlanmıştır. LED aydınlatmalar kullanıldıkları mekana canlı ve etkileyici bir hava katmaktadır. Antrelerde kullanılması gereken LED aydınlatmalar antrenin şekline göre seçilmelidir. Ayrıca LED aydınlatma seçilmeden önce ev dekorasyonunun genel olarak ne tarzda yapıldığına da dikkat etmek gerekir. Örneğin spor tarzda bir ev dekorasyonu yapılmışsa antrenin LED aydınlatması da buna göre seçilmelidir. Bu sayede daha uyumlu bir dekorasyon elde edilir.

Yerleşim çok önemli
Antrede kullanılan LED aydınlatmasının düzgün bir yere yerleştirilmesi gerekir. Bunun için en uygun olan yer ise asma tavanın arkası ya da alçıpan üzeridir. Asma tavan arkasına yerleştirilen LED aydınlatmaya gizli aydınlatma da denmektedir. Gizli aydınlatma evlerde en fazla kullanılan aydınlatma yöntemidir. Bunun sebebi LED ışığın direkt olarak kullanılmasının göz yorma ihtimalinin bulunmasıdır. Özellikle antre aydınlatmada LED kullanılması durumunda gece lambası görünümü de yakalanmak istenmektedir. Bu durum için de en uygun olan LED aydınlatma yerleştirme işlemi gizli aydınlatmadır. Gizli aydınlatmaların fiyatları ile normal aydınlatmaların fiyatları ise hemen hemen aynıdır. Ayrıca gizli LED aydınlatmanın bir olumlu özelliği daha bulunmaktadır. Bu özellik ise etrafta görünen kablo sayısının azalması ve görüntü kirliliğinin engellenmesidir. Antrenizde LED aydınlatma kullanmak istiyorsanız gizli aydınlatma tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Antre Led Aydınlatma Fikirleri

LED Aydınlatmanın Rengi
Antrelerde kullanılan LED aydınlatmanın rengi de oldukça önemlidir. Genel olarak beyaz renk kullanılan antre LED aydınlatma sisteminde farklı bir renk kullanmak isteyen kişiler koyu renkleri tercih etmemelidir. Koyu renkler ortamı daraltmaktadır. Bunun haricinde çok parlak renklerin tercih edilmesi de göz yorucu bir görünüme sebep olmaktadır. Bu nedenle antre LED aydınlatma sistemi için en ideal renk beyazdır. Beyaz hem ortamı aydınlık gösterir hem de göz yormaz. Siz de antrenizde LED aydınlatma kullanmak istiyorsanız bu önerileri dikkate alarak daha estetik ve hoş bir görüntü elde edebilirsiniz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap