1. Ana Sayfa
  2. Dekorasyon Fikirleri
  3. Dekorasyonda Lila Rengi İle Uyumlu Renklerin Ahengi

Dekorasyonda Lila Rengi İle Uyumlu Renklerin Ahengi

Lila Renk Fikirli Dekorasyon Önerileri

Dekorasyonda farklı renkler kullanmak son zamanlarda oldukça sık tercih edilen bir uygulamadır. Bu sayede mekana daha farklı bir hava katılmaktadır. Genel olarak koyu renkler arasında kahverengi ya da toprak rengi gibi renkler, açık renkler arasında da beyaz ya da krem gibi renkler kullanılarak yapılan dekorasyonlar sıkıcı bir hal almaya başlamıştır. Bu nedenle daha farklı renkler tercih edilmeye başlanmıştır. Lila rengi de bu renkler arasında yer almaktadır. Lila rengi dekorasyon birçok evde kullanılmaya başlanmıştır. Mor ve eflatun arasında yer alan lila renk bulunduğu mekana oldukça hoş bir hava katmaktadır. Bu yazımızda lila rengi ile yapılacak olan dekorasyonlar hakkında bilgi vereceğiz.

Lila rengi dekorasyonda kullanılırken yanında rahatlıkla kullanılabilecek olan renkler su yeşili, mürdüm, siyah, mor, koyu yeşil, altın rengi ve krem rengi olarak sıralanabilir. Lila rengi ile dekorasyon yapılırken bu rengin eşyalar haricinde duvarlarda da sık kullanıldığı görülür. Bunun sebebi lila renginin açık bir renk olmasıdır. Açık bir renk olması lilanın dar alanlarda da kullanılmasını sağlar. Geniş alanlarda lila rengi kullanmak isteyen kişiler ise bir ton koyu lila kullanarak dengeli bir görünüm yakalayabilirler. Lila rengi duvarlar ile uyum sağlayacak olan pencerelerde ise en sık kullanılan renk beyazdır. Beyaz pencereler lila duvarlar ile yan yana geldiğinde oldukça şık bir görünüm elde edilmektedir.

Resim galerisine tıklayarak örnek modelleri detaylı ve açıklamalı olarak inceleyebilirsiniz.

Lila Rengi Dekorasyon Önerileri

Aksesuarlar; Lila rengi dekorasyonda kullanacağınız aksesuarlar ise pek çok farklı renkte oluşabilir. Örneğin siyah beyaz desenli aksesuarlar lila rengi ile rahatlıkla yan yana kullanılabilir. Bunun haricinde klasik tarzdaki aksesuarlar yerine daha modern ve şık aksesuarlar tercih edilmelidir. Şekil itibarı ile bakıldığı zaman da geometrik desenli ve çizgili desenli aksesuarlar lila rengi dekorasyonlarda kullanılabilmektedir. Lila rengi dekorasyonda sarı renk kullanmak da mümkündür. Aslında çok alakasız gibi görünse de sarı ve lila birbirini kolayca dengeleyen renklerdir. Fakat kullanılacak olan sarı renk direkt olarak düz sarı olmamalıdır. Mobilyaların ya da aksesuarların içinde kullanılarak göz yormaması sağlanmalıdır. Siz de lila rengi dekorasyon yapmak istiyorsanız bu fikirlerden faydalanabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap