1. Ana Sayfa
  2. Dekorasyon Fikirleri
  3. Dağ Evleri Doğa İle İç İçe Açık Hava Banyosu Fikirleri

Dağ Evleri Doğa İle İç İçe Açık Hava Banyosu Fikirleri

Açık Hava Banyo Modelleri

Banyolar kişisel bakım ve kişisel temizlik için kullanılan alanlardır. Bu alanlarda temizlik ve bakım işlemleri yapıldığı için düzenli görünmesi de oldukça önemlidir. Banyonun düzenli görünmesi için banyo dolabı, duşakabin gibi materyaller haricinde dekorasyon şekli de dikkate alınması gereken bir konudur. Banyo dekorasyonları kişilerin enerjilerini etkileyen önemli durumlardandır. Bu nedenle dar olan banyolarda mutlaka beyaz ışık ve açık renk duvarlar tercih edilmelidir. Fakat banyoların hepsi evin basık bir bölümüne sığdırılacak diye bir zorunluluk bulunmamaktadır. Son zamanlarda açık hava banyo adı verilen banyo tasarımları ön plana çıkmıştır. Bu yazımızda açık hava banyo tasarımlarının nasıl güzelleştirilebileceğinden bahsedeceğiz.

Doğayla İç İçe
Açık hava banyolar herhangi bir dağ evinde ya da doğayla iç içe yaşanılan bir yerde kullanılan banyolardır. Bunun haricinde çok sık olmasa da boşluğa bakan apartman dairelerinde de açık hava banyolara rastlanmaktadır. Peki açık hava banyo tasarımları nelerdir? Açık hava banyo tasarımlarında en fazla kullanılan malzeme duvar kağıtlarıdır. Özellikle açık hava banyo havası yakalamak isteyip alanı buna müsaade etmeyen kişiler duvar kağıtları ile açık hava banyo görünümü oluşturabilmektedir. Bunun için en fazla kullanılan duvar kağıdı modeli ağaçlı duvar kağıdı modelidir. Ağaçlı duvar kağıdı modeli haricinde gökyüzü duvar kağıdı modeli ve deniz duvar kağıdı modeli de açık hava banyo tasarımları için kullanılmaktadır.

En Güzel Açık Hava Banyosu Fikirlerinden Örnekler

Yüksek Küvet İşin Püf Noktası
En güzel açık hava banyo tasarımlarına sahip olabilmek için yapmanız gereken şeyler oldukça basittir. Öncelikle küvetinizin yüksekliğini iyi ayarlamalısınız. Küvetiniz ne kadar yüksekte olursa açık hava banyo tasarımına yaklaşma oranı da o derece artacaktır. Daha sonra banyonuza derinlik katmak için birden fazla aynaya ihtiyacınız olacak. Bu aynaları aynı yere dizmek zorunda değilsiniz. Banyonun farklı yerlerinde bulunması daha hoş bir görünüm sağlayacaktır. Açık hava banyo tasarımı yakalamak için tek duvara duvar kağıdı kullanacaksanız bu duvar kağıdının rengi banyonuzun duvarlarının ve eşyalarının rengi ile de uyumlu olmalıdır. Orijinal bir açık hava banyosu için renksiz çerçeveli olabildiğince şeffaf camlar kullanın. Bu şekilde doğaya adapte olmanız daha kolay olacaktır. En güzel açık hava banyo tasarımları için yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Dağ Evi Dekorasyonu

Dağ evi dediğinde akla ilk gelen, ahşap ve şömine olmaktadır. Bu sebeple dağ evleri genelde ahşabın hâkim olduğu renkler ile tasarlanır. Fakat son zamanlarda beyaz ve siyah renklerin de hakim olduğu dağ ev dekorasyonları mevcut olmaktadır. Tamamen tahta malzemelerden oluşturarak evin tüm ihtiyaçları bu şekilde karşılanır.

Büyük camların mevcut olduğu ve tüm doğa manzarası içeriği yansıyacak şekilde pencereler ile donatılır. Hem doğa hem de içerinin sıcaklığı birbirine karışacak ortamlar olur. Bu şekilde dağ evinin tam ne olduğunu anlayabiliriz. Beyaz ve ahşap rengi adeta bizlere samimi ortamı hazırlayacak dekorasyon fikirlerinden biri olmaktadır. İsteğe göre yeşil renkler ile de dekorasyon yapılır. Doğanın her tonu dağ evine uygunluk gösterecektir.

 

Yorum Yap

Yorum Yap