1. Ana Sayfa
  2. Ev Dekorasyonu
  3. Bohem Tarzı Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Bohem Tarzı Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Bohem Tarzı Ev

Dekorasyonda son yılların en farklı trendlerinden biri bohem tarz. Daha natural parçalar‚ beraber kullanılmaktan çekinilmeyen renkler‚ bol desenler bohem tarzın olmazsa olmazlarından. Bohem tarzda dekorasyonun en büyük unsurlarından biri de ahşap. Bu tarzda dekore edilmiş olan mekanlarda mobilya maddesi genel olarak ham ahşap ya da tonlarından tercih edilmiş. Özellikle beyaz mobilyalar‚ parlaklık bu tarzda yer sahibi değil. Beyaz kullanılan örneklerde ise daha çok eskitilmiş bir görüntü olduğunu görüyoruz. Ancak ahşap rengi bohem tarzın en belirgin rengi.

Bohem tarzda ev dekorasyonunda kumaşlar göz alıyor. Rengarenk koltuklar klasiklikten olabildiğine uzak ve renkli. Ancak bu renkler de naturele yakın tercih edilmiş. Aslı spor bir görüntü söz konusu değil. Doğal yeşil ve sarı tonları‚ turuncu ve kırmızılar‚ deniz mavisi ve turkuaz rengi bohem tarzda yapılan dekorasyona en çok yakışan tonlar.

Aksesuarlar ise bohem tarzda göz yormadan ama yoğun bir şekilde kullanılıyor. Duvarlarda bol çerçeveler görmek mümkün. Bohem tarz dekorasyonda duvar çerçeveleri önemli bir yere sahip. Öyle ki bir duvarın büyük bir kısmının bu çerçevelere ayrıldığını görebiliriz. Aydınlatma ürünlerine bakacak olursak yine rengarenk parçalar çarpıyor gözümüze. Loş ışık kullanımı bohem tarzda daha çok tercih ediliyor. Halılara gelecek olursak mobilyalar eğer düz kullanılmışsa kesinlikle bir desen söz konusu. Bu görüntü her şey kararında kullanıldığı taktirde göz yormadan bohem şıklığın kendini hissettireceği sonuçlara götürüyor.

Bohem Tarzı Ev Dekorasyonu resim galerisi

Yorum Yap

Yorum Yap