İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Çocuk Odası Dekorasyonu
  3. Çocuk Odası Dekorasyonunda Çocuklar İçin Çadırlar Kurun

Çocuk Odası Dekorasyonunda Çocuklar İçin Çadırlar Kurun

Çocuklar İçin Çiçek Çadır Modelleri

ÇOCUK ODASI DEKORASYONU İÇİN ÇOCUK ÇADIRLARI

Çocuk odaları çocukların en sık vakit geçirdiği alanlardır. Bu nedenle çocuk odalarında seçilecek olan eşyaların renklerine, modellerine ve odanın dekorasyonuna oldukça dikkat edilmelidir. Özellikle çocuk odasında seçilecek olan renkler çocukların ruh hallerini ve psikolojilerini etkilediği için bu durum oldukça önem taşımaktadır. Çocuk odası dekorasyonu için ilk önce duvar rengi belirlenir. Daha sonra bu duvar rengine göre kullanılacak olan eşyaların renkleri seçilir ve eşyalar belli bir düzene göre yerleştirilir. Çocuk odalarında kullanılacak olan eşyaların canlı ve parlak renklerden oluşması, mat ve koyu renklere çok fazla yer verilmemesi önemlidir. Çünkü çocuklar canlı renkleri daha çok severler. Mat renk çocuk odalarında istenmeyen boğucu bir havaya neden olabilir.

Çocuk odası dekorasyonu için kullanılacak olan eşyalara dikkat edilmesi
Çocuk odası dekorasyonu için kullanılacak olan eşyalara dikkat edilmesi gerektiğinden bahsetmiştik. Kullanılacak olan klasik eşyalar dışında daha farklı eşyalar da yerleştirilerek çocukların farklı bir atmosfer içerisinde vakit geçirmesi sağlanabilir. Örneğin duvarlarda klasik tablolar kullanmak yerine çocuğunuzun kendi yaptığı resimleri çerçeveletip asabilirsiniz. Bu hen çocuğunuzun kendine olan güven duygusunu geliştirerek özgüveninin artmasını sağlayacak hem de odaya farklı bir hava katacaktır. Bunun haricinde çocuklarınızın oyun oynarken odayı dağıtmasından rahatsız oluyorsanız onlar için bir adet oyun çadırı alıp odasına yerleştirebilirsiniz. Zaten oyun çadırları sabit değildir ve istenildiği zaman katlanıp kaldırılabilir. Bu şekilde hem çocuğunuz için farklı bir oyun alanı oluşturabilir hem de ortalığın dağıtılmasını engelleyebilirsiniz.

En güzel çocuk çadırı modelleri

Çocuk çadırları birçok farklı renk ve modelde olabilmektedir. İlk çocuk çadırı modeli fermuarlı olan çadır modelidir. Bu çocuk çadırı modelinde çocuklar arkadaşları ile beraber çadıra girdikten sonra çadırın fermuarını çekerek oynayabilirler. Fakat bu yöntem çocuğun havasız kalmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle daha çok açık çadır modeli tercih edilmektedir. Açık çocuk çadırı modelinde çadırın giriş kısmında herhangi bir kapatıcı nesne yoktur ve çocuklar rahat rahat girip çıkabilir. En sık tercih edilen çocuk çadırı modelidir. Siz de kız çocuğunuz için pembe ve desenli çadırlar, erkek çocuğunuz için arabalı çadırlar tercih ederek onlara yeni bir oyun alanı oluşturabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap