İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Salon Dekorasyonu
  3. 2017 ‘de Trend Olabilecek Salon Dekorasyonu Örnekleri

2017 ‘de Trend Olabilecek Salon Dekorasyonu Örnekleri

Koyu Renk Salon Dekorasyonu

SALON DEKORASYON ÖRNEKLERİ

Evin ana odası olarak kabul edilen salonlar birçok kişinin dekorasyon konusunda kararsız kaldığı alanlardandır. Bunun için çeşitli dekorasyon uzmanlarının ve iç mimarların sitelerinde saatlerce zaman harcanabilmektedir. Salonların nasıl dekore edildiği ile ilgili bilgi edinmek istenmektedir. Fakat salon dekorasyonu için örnek salonlara bakarken pek çok kişinin aklına resimde bulunan mobilyaların nasıl satın alınabileceği, fiyatları gibi konular gelmektedir. Aynı mobilyaları satın alabileceğiniz bir yer olmaması sizi ümitsizliğe düşürmesin.

Salon dekorasyonu örneklerinde asıl bakmanız gereken konular:

  • Salonu dekore etmek için hangi renklerin kullanılmış olduğu,
  • Perde seçiminin, halı seçiminin ve koltuk seçiminin hangi renklerin hangi tonlarının birlikte kullanılması ile yapıldığı,
  • Duvarlar için hangi renk tonlarının kullanıldığı ve bu renk tonlarının diğer eşyalar ile nasıl uyum sağladığı,
  • Aydınlatma için nasıl bir avize, lambader ya da lamba seçimi yapıldığı,
  • Hangi rengin hangi tonu için nasıl desen seçildiği
  • Eşyaların hangi alanlara yerleştirildiği ve nasıl alandan tasarruf edildiği gibi konulardır.

Salon dekorasyon örnekleri içerisinde en hoşunuza giden salon modelini bulduktan sonra kafanızda fikir oluşturmaya başlayabilirsiniz. Öncelikle hoşunuza giden salonda hangi renkler ağırlıkta kullanılmış buna bakın. Örneğin lacivert ağırlıklı kullanılan bir renkse lacivert renk ile beraber hangi renklerin kullanıldığını dikkatlice inceleyin, gerekirse not alın. Lacivert ile bej rengi beğendiğiniz salonda kullanılmış olsun. Bu renklerde eşyalar alabilirsiniz. Resimdekinin aynısını bulmak neredeyse imkansızdır.

2017 yılına özel salon dekorasyonu modellerini galerimizde inceleyebilirsiniz.

Salon dekorasyon örnekleri içerisinde incelediğiniz salonları genişliği de dikkate alacağınız noktalardandır. Çünkü bazı salonlar çok geniş olduğu için kocaman koltuklar, kanepeler rahatlıkla yerleştirilebilmektedir. Halı mobilyalardan daha küçük olan bir halı modelinden seçilebilmektedir. Fakat salon dekorasyonu yaparken kendi salonunuzun genişliği de oldukça önemli bir faktördür. Çünkü salonunuz yeterince geniş değilse salon dekorasyon örneğindeki gibi kocaman koltuklar kullanamazsınız. Bunun yerine aynı renkteki köşe takımını tercih edebilirsiniz. Küçük salonunuzu daha geniş göstermek için de halınızı mobilyalarınızdan daha büyük seçmelisiniz. Böylece salonunuz daha geniş gözükecektir. Salon dekorasyon örnekleri için araştırma yaptığınız zaman bu tüyoları dikkate almanız sizin için oldukça faydalı olacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap