İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Mutfak Dekorasyonu
  3. Tarz Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

Tarz Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

Sarı Duvarlı Mutfak Dekorasyonu

MUTFAK DEKORASYON FİKİRLERİ

Mutfaklar evler için önemli olan alanlardandır. Beslenme ihtiyacının karşılandığı bir alan olması nedeni ile hem temizliğine hem de dekorasyonuna dikkat edilmelidir. Mutfaklar için birçok güzel dekorasyon fikri bulunmaktadır. Bu fikirlerin en başında mutfakta fazladan alan oluşturma fikri gelir. Mutfakta güzel bir dekorasyon yapabilmek için alanın geniş olması büyük bir avantajdır. Bu nedenle dar olan mutfaklarda fazladan alan oluşturulabilir. Bunu yapmak için kullanılmayan ve küçük olan mutfak balkonu iptal edilmelidir. Mutfak balkonu iptal edildikten sonra düzenleme işine başlanır. Mutfağın yarısı ya da tamamı iptal edildikten sonra bu alan mutfağa katılır. Bu şekilde mutfak genişletilmiş olur. Sonrasında mutfak için dekorasyon fikirleri düşünülmeye başlanır.

Mutfak dolaplarını renklendirmek
Mutfak dekorasyon fikirleri içerisinde yer alan fikirlerden birisi mutfak dolaplarını dekore etmektir. Mutfak duvarlarına uygun olan bir renk ile mutfak dolapları renklendirilebilir. Mutfak duvarları için iştah açan renkler kullanılmalıdır. İştah açan renkler ise sıcak ve canlı olan renklerdir. Örneğin turuncu gibi. Mutfak duvarı için renk seçildikten sonra sıra mutfak duvarını boş bırakmamak için çeşitli aksesuarlarla süslenebilir. Duvar kağıtları duvarlar için kullanılabilecek olan en kullanışlı malzemelerdir. Tek renk olarak kullanılabildiği gibi desenli olarak da kullanılabilmektedir. Duvar kağıtları haricinde mutfak dekorasyonunda duvarlarda kullanılacak olan kanvas tablolar da bulunmaktadır. Özellikle yemek desenli ya da huzur verici kanvas tablolar mutfak dekorasyonunda kullanabilir.

Birkaç mutfak dekorasyonu örneği

Mutfak dolapları da mutfak dekorasyonunun önemli bir parçasıdır. Mutfak dolaplarının kullandığı alanlarda boş kalan köşelere raflar sabitlenebilir. Bu raflarda çeşitli aksesuarlar ya da baharatlar bulundurulabilir. Bunun haricinde mutfak dolaplarının kapakları duvarların renkleri ile uyumlu olan bir renkle kaplanabilir. Ayrıca mutfak dekorasyonunda kullanılacak olan perdeler de duvar rengi ile uyumlu olmalıdır. Çift renk kullanılan duvarlarda ise her iki renge de uyum sağlayabilecek perdeler kullanılmalıdır. Mutfak halısına gelecek olursak leke tutmayan halı kullanılması gerektiğini söyleyebiliriz. Halı rengi ise koyu renk seçilebilir. Bu sayede mutfak aydınlık ve geniş bir görünüme kavuşur. Mutfağınızı dekore etmek için tüm bu fikirlerden faydalanarak şık bir mutfak elde edebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap