1. Ana Sayfa
  2. Dekorasyon Fikirleri
  3. Kiri Belli Etmeyen Gri Koltuk Dekorasyonu Fikirleri

Kiri Belli Etmeyen Gri Koltuk Dekorasyonu Fikirleri

Koyu Gri Koltuk Dekorasyonu

GRİ KOLTUKLARLA DEKORASYON ÖNERİLERİ

Koltuklar ev dekorasyonu için oldukça önemli olan parçalardır. Bu nedenle koltukların renkleri bulunduğu mekan açısından önem taşımaktadır. Gri koltuklar da son zamanlarda koltuk renkleri içerisinde en fazla tercih edilen renklerdendir. Bunun sebebi gri koltukların kahverengi ya da bej gibi koyu koltuk renklerine göre daha avantajlı olmasıdır. Gri koltuklar daha az kir tutar ve kiri belli etmez. Ayrıca bulunduğu mekanda kullanılan aksesuarlar ile de kolayca uyum sağlayabilmektedir. Gri koltukların ortamda oluşturduğu koyu ve katı görünümün etkisini azaltmak için canlı renkler kullanabilirsiniz. Örneğin sarı, mercan rengi gibi renkler gri koltukların yanında kullanıldığı zaman ortama oldukça hoş bir görünüm kazandırmaktadır.

Grinin farklı tonları
Gri koltuklarla dekorasyon yapmak çok zor olan bir konu değildir. Gri koltuklarla dekorasyon yaparken öncelikle grinin farklı tonları bulunduğunu göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Koyu gri koltukların yanında daha canlı ve açık renkler kullanılırken açık gri koltukların yanında toprak tonları da rahatlıkla kullanılabilir. Gri koltuklarla yapılan dekorasyonda pencerelerin çerçeve renkleri de değiştirilebilir. Özellikle beyaz ve mercan rengi pencere çerçeveleri çok şık bir görünüm kazandırmaktadır. Koltuklarınızın üzerinde kullanacağınız kırlentleri de buz mavisi ve mercan renkleri olarak tercih edebilirsiniz. Ortama canlı bir hava katacaktır. Gri koltuklarınızın üzerinde bulunan duvara beyaz ve gri desenler içeren tablolar asmanız da duvarı çok boş görünmekten kurtaracaktır.

Size birkaç örnek sunalım

Gri koltuklarla yapılan dekorasyonlar için birçok örnekte duvarlar ya bej rengi ya da bej rengine yakın bir renge boyanmaktadır. Fakart duvar renklerinde bej rengi kullanmak zorunlu değildir. Haki ve beyaz renkler de gri koltuk dekorasyonu için duvarlarda kullanılabilecek olan renklerdir. Gri koltuklarla yapılan dekorasyonda perde seçimi de önemlidir. Tül perdelerin kırık beyaz ya da ekru renginden, fon perdelerin ise mercan rengii buz mavisi ya da sarı renklerinden seçilmesi mümkündür. Ayrıca gri koltukların bulunduğu mekanlarda dekorasyon için kullanılacak olan aksesuarlar gümüş rengi olabilir. Taş detayı bulunması ortama şık bir hava katacaktır. Görüldüğü gibi gri koltuklarla dekorasyon yapmak oldukça kolaydır. Siz de bu detayları kullanarak evinizde şık bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap