1. Ana Sayfa
  2. Mutfak Dekorasyonu
  3. Karşıt Siyah Beyaz Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

Karşıt Siyah Beyaz Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

Sade Tasarımlı Siyah Beyaz Mutfak Modelleri

Mutfaklar evdeki önemli alanlardan birisidir. Özellikle yemek yeme işlemi gerçekleştiği için bu alanların hem temizliğine hem de dekorasyonuna oldukça önem verilmektedir. Mutfak dekorasyonları kişilerin fazlasıyla kararsız kalmasına sebep olmaktadır. Çünkü birçok kişi çok farklı bir mutfak dekorasyonu hayal etmektedir ve bunun için çok fazla uğraş gerekir. Oysa ki mutfak dekorasyonu için kullanılan klasik renkler bulunmaktadır. Bu renklerden en bilinenleri siyah ve beyazdır. Beyaz temizliği temsil ettiği için mutfaklarda çok tercih edilmektedir. Siyah ise oldukça asil bir görünüm katmaktadır ancak çok alışık olunmadığı için pek fazla tercih edilmez. Bu nedenle hem siyah hem de beyaz renk kullanılarak yapılan mutfak dekorasyonları çok daha güzel bir görünüm oluşturmaktadır. Yazımızda siyah beyaz mutfak dekorasyonu hakkında merak ettiklerinizi bulabilirsiniz.

Mutfak Dolapları Hangi Renk Olacak?
Siyah beyaz mutfak dekorasyonu için karar veren kişilerin en çok takıldığı konulardan birisi de mutfak dolaplarının hangi renk olacağıdır. Mutfak dolaplarının rengini seçebilmek için mutfağın durumu göz önüne alınmalıdır. Çünkü siyah ya da koyu renk mutfak dolaplarından hoşlanan kişiler mutfakları dar ve ışıksız ise bu renk dolapları tercih etmemelidir. Çünkü bu durum mutfağı boğucu ve göz yorucu bir hale getirmektedir. Fakat mutfağınız hem geniş hem de aydınlık bir alansa istediğiniz renkte mutfak dolaplarını rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Mat ya da açık renkler her türlü mutfağınıza uyum sağlayacaktır.

İşte size birkaç mükemmel örnek

Mutfak Dolapları Tek Renk Olmak Zorunda Değil
Mutfak dekorasyonunun siyah beyaz mutfaktan yana kullanılmasının avantajlı yanı ise mutfak dolaplarını tek renk seçme gibi bir zorunluluğun bulunmamasıdır. Siyah beyaz mutfak dekorasyonunda mutfak dolapları bu renklere uyum sağlayabilecek olan iki renk şeklinde de seçilebilmektedir. Siyah beyaz mutfaklara uyum sağlayabilecek olan en güzel renkler toprak tonları, yeşil ve mavi tonlarıdır. Siyah beyaz mutfaklarda dekorasyon için kullanılabilecek başka bir nesne ise avizelerdir. Avizelerin siyah renkte seçilmesi mutfağınıza asil bir duruş kazandıracaktır. Özellikle büyük ve tek bir avize yerine küçük ve birçok avize seçerek hem aydınlanmayı düzenleyerek daha ışıklı bir alan elde edebilir hem de daha estetik bir görünüm oluşmasını sağlayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap