İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Mutfak Dekorasyonu
  3. Keyifli Yemekler İçin Taş Desenli Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

Keyifli Yemekler İçin Taş Desenli Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

Taş Dekorasyon Amerikan Mutfak Örnekleri

Mutfak dekorasyonu oldukça keyifli dekorasyonlar arasında yer almaktadır. Mutfaklarda sık kullanılan dekorasyonlardan biride taş dekorasyonlarıdır. Mutfaklarda farklı konseptlerin kullanılması mutfakta çalışan kişilerin daha keyifle iş yapmasına neden olmaktadır. Her insan özellikle mutfağının göze hitap etmesini ister.

Taş Desenli Mutfak Dekorasyonu son zamanların en gözde dekorasyon çeşitlerinden biridir. Taş dekorasyonunun da kendine özgü bir özelliği vardır. Oldukça orijinal olmasıyla da dikkat çekici olduğundan tercih sebebidir. Bu dekorasyonları yapmak çok kolay değildir, doğru yerde doğru aksesuarları seçmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde hoş olmayan, soğuk, ruh sıkıcı bir dekorasyon elde ederiz.

Taşlarla Dekorasyon Nasıl Yapılır?
Bilindiği gibi taş soğuk, sert ve solgun bir görüntüye sahiptir. Eğer mutfak dekorasyonu için taş dekorasyonu düşünüyorsanız taş dekorasyonunu farklı renklerle bir arada tutarak ortaya çıkarmanız gerekmektedir. Taşlar ne renk ise ona uygun, onu taşıyabilecek bir renk konseptleri dekorasyon üzerinde çalışılırsa ortaya harika bir dekor çıkar. Özellikle taş dekorasyonlarında taba rengi, kahverengi gibi koyu tonlar tercih etmelidir.

Kullanacağınız renklerin birbiriyle bütünlük sağlayabilmesi çok önemlidir. Mutfağın arka planını oluşturacak bu dekorasyon çalışmaları doğru uygulandığında oldukça iyi sonuçlar vermektedir. Sadece duvar renklerinin değil mutfak eşyalarının da birbiriyle uyumu dekorasyonu ortaya çıkarmak için çok önemlidir. Taş dekorasyonlarında uyumu yakalamak oldukça zor olsa da sadelikten yana olanlar için ideal bir seçim olacaktır.

Diğer detaylara geçip bazı fikirler daha vermek gerekirse bu tip dekorasyonlarda uyum sağlaması açısından mutfak tezgâhlarında dekorasyona eşlik etmesi gerekir. Özellikle taş dekorasyonlarında granit tezgâhların tercih edilmesi çok yerinde bir seçim olacaktır. Taş desenli dekorasyonlarda sadece duvarların bir bölümünde taş deseni olması taş konseptini yetersiz bırakabilir.

Bu yüzden isteğe bağlı olarak fayanslarda da çakıl taşları döşemeleri kullanılması taş konseptlerini güçlendirecektir. Sadece çakıl taşı değil birçok taş çeşidi bulunmaktadır. Kişilerin isteği ve maddiyatına bağlı olarak farklı seçenekler düşünülebilmektedir. Taş dekorasyonlarının maliyeti oldukça pahalı olsa da egzotik görüntüsü açısından oldukça şık bulunmaktadır.

Taş Mutfaklardan Örnek Tasarımlar

Yorum Yap

Yorum Yap