İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Mutfak Dekorasyonu
  3. Koyu Renk Sevenlere Siyah Mutfak Dolapları

Koyu Renk Sevenlere Siyah Mutfak Dolapları

Geniş Mutfaklarda Siyah Mutfak Dolabı Modelleri

Mutfaklar evlerimizin olmazsa olmaz alanlarından biridir. Daha geniş anlamlı olarak evin ruhu olarak da tanımlanabilir. Mutfaklar yalnızca yiyecek hazırlamak için kullanılan birer oda değil, aynı zamanda ailenin bir arada toplanmasına ve vakit geçirmesine fırsat vermiştir. Hem oturma alanı, hem yemek pişirme ve yemek yeme alanı olarak kullanılan mutfaklar, birden fazla ürünün küçük alanlara yerleştirilmesi, farklı tasarım uygulamalarıyla depolama alanının maksimum düzeyde kullanılması gerekliliğini doğurur. Evinizin bu kadar önemli bir parçası olmasından ötürü, mutfağınızın nasıl dekore edileceği, nasıl görüneceği konusunda biraz kafa yormak gerekebilir.

Mutfak dekorasyonuna başlarken karar vermeniz gereken önemli konulardan birisi de mutfak tezgahı ve dolaplar için kullanılacak malzemedir. Kullanacağınız malzemenin özellikleri ve rengi hem stilinizi hem de dekorasyonunuzun kalitesini yakından ilgilendirir. Renk noktasında kararsız kaldıysanız siyah bir mutfak tartışmasız bir şekilde özgün ve çarpıcı olacaktır ve böyle bir mutfak, içinde bulunduğu evin odak noktası olarak dikkat çeker. Renk tercihi yaparken mutfağınızın boyutlarını da hesaba katın. Açık renkler, küçük mutfaklar için daha doğru bir seçimdir. Daha geniş bir mutfakta ise hem daha koyu, hem de daha iddialı renkleri deneme şansınız olabilir.

Siyah Mutfak Dolabı Modelleri

Siyahın Asaleti; Mutfağınızda siyah mutfak dolapları kullanmak istiyorsanız zemini ve duvarları açık renklerde seçmeniz yerinde olacaktır. Siyah renk modern duruşu ile mutfaklarınıza şıklık katarken üzerinde oluşabilecek lekeleri göstermemesi bakımından da tercih edilebilir. Ancak alanın tamamen koyu renklerle donatılmış olması hoş bir görünüm sağlamaz ve mutfağınızı karanlık gösterir. Bu nedenle duvarları beyaz renk olarak seçerek mutfağınızın karanlık olmasının önüne geçebilirsiniz. Bazı mobilyaları siyah tercih ederek farklı bir siyah beyaz mutfak dekorasyonu yapabilirsiniz. Evinizde mutfak dolabı ve diğer sabit mobilyaları değiştirmek istemeyebilirsiniz bu durumda eğer mutfağınız siyah ise mobilyaları değiştirmeden tabanını beyaza boyayarak  veya duvardan duvara beyaz bir halıfleks ile zemini beyaz yaparak mutfak dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Yeni bir mutfak tasarlarken, en önemli konulardan biri de kuşkusuz zemin seçimidir. Burada da her zevke ve bütçeye uygun çok sayıda malzeme ve tarz seçeneği bulabilirsiniz. Esnek zemin kaplama seçenekleri, mutfaklar için her dönemde en fazla tercih edilenler arasında yerini almaktadır. Klasik parkeler de oldukça popüler zeminlerdir, özellikle şık desenleri ile son derece çekici mutfaklar oluşturulmasında önemli rol oynayabilirler. Daha sert zemin seçenekleri de mutfaklarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Örneğin fayanslar, şık oldukları kadar kolay temizlenebilir olmalarıyla da kolaylık sağlamalıdır. Gerek esnek gerekse sert zemin seçeneklerinin kendilerine göre avantajları ve dezavantajları vardır.

Bu yüzden sizin için doğru olanı bulmak için belli bir araştırma yapmanızda her zaman yarar vardır. Tezgah seçimi de en az zemin seçimi kadar önemli bir konudur. Dayanıklı ve esnek bir mutfak tezgahı seçmeniz önemlidir. Çünkü o tezgah uzun yıllar boyunca günün her saatinde yemek hazırlamanız için size hizmet edecek. Bu iş için yeterince bütçe ayırdığınızdan emin olun. Bütçeniz düşük olduğu için yanlış bir tercih yapmak size uzun vadede çok daha pahalıya mal olabilir. Siyah mutfak dolaplarına en yakışacak olan renk beyaz zemin ve tezgahlar olacaktır. Aksesuar seçimlerinde daha renkli dekoratif ürünler kullanarak mutfağınızı daha renkli ve canlı bir hale getirmeniz de mümkün.

Yorum Yap

Yorum Yap