İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yatak Odası Dekorasyonu
  3. Kahverengi Yatak Odası Sevenler İçin Fikirler

Kahverengi Yatak Odası Sevenler İçin Fikirler

En Güzel Kahverengi Yatak Odaları

KAHVERENGİ YATAK ODASI

Yatak odaları evlerde kişiye özel olan alanlardandır. Bu alanlarda kullanılan renkler de oldukça önemlidir. Özellikle yatak odalarının tasarımına ve dekorasyonuna dikkat edilmelidir. Yatak odalarında kullanılan renklerden birisi de kahverengidir. Kahverengi sadece yatak odalarında değil evin birçok alanında rahatlıkla kullanılabilecek olan bir renktir. Bunun sebebi koyu bir renk olması ve farklı aksesuarlarla kolayca uyum sağlayabilmesidir. Özellikle yatak odasında koyu renkler kullanılması asil bir görünüm oluşturmaktadır. Kahverengi bir yatak odası dekore edilirken duvarlarda açık renkler kullanılmalıdır. Koyu renk kullanılması boğucu bir hava oluşturacaktır. Aksesuarlar da açık renklerden seçilebilir. Halı renginin ise bej rengi seçilmesi hoş bir görüntü verecektir. Kahverengi yatak odası için kullanılacak olan renkler sadece bu kadarla sınırlı değildir. Pek çok farklı rengi bir arada kullanabilmeniz mümkündür. Önemli olan bu renklerin bir araya geldiği zaman göz yormaması ve boğucu bir hava oluşmasına sebep olmamasıdır.

Açık Renk Perdeler Tercih Edin
Kahverengi yatak odalarında kullanılacak olan perdelerin açık renk olması konusu hemen hemen herkesin aklına gelmektedir. Fakat açık renk perdeler ışığı geçiren perdelerdir. Bu nedenle ışık sizi uykunuzdan uyandırabilir. Eğer kahverengi bir yatak odanız varsa ve illa ki açık renk perde kullanmak istiyorsanız bu perdelerin kumaşını özel bir kumaş olan ışık geçirmeyen kumaştan seçmeniz gerekecektir. Fakat bununla uğraşmak istemiyorsanız perdenizi koyu renkler arasından da seçebilirsiniz.

Mükemmel kahverengi yatak odalarından örnekler galerimizde

Bej Renkli Halı Öneriyoruz
Kahverengi yatak odanız için bej renginde bir halı seçmeniz oldukça doğru bir tercih olacaktır. Çünkü kahverengi yatak odası ve bej renk halı birleşimi yatak odanızı daha geniş gösterecektir. Ayrıca bej renk bir halı kullandığınız zaman istediğiniz her renkteki yatak örtüsünü kullanabilirsiniz. Bej rengin böyle bir avantajı bulunmaktadır. Bunun haricinde kahverengi yatak odalarında turkuaz renk de kullanılabilir. Ayrıca bebe mavisi ve cam göbeği gibi renkler de kahverengi yatak odasına oldukça uygun olan renklerdir. Bebe mavisi ve cam göbeği renklerini yatağınızın üzerinde kullanacağınız yastıklar için seçebilirsiniz. Ayrıca kahverengi yatak odanızda dekorasyon amaçlı tablolar bulundurmanız da hoş bir görünüm katacaktır. Kahverengi yatak odanızı dekore etmek için bu fikirlerden faydalanabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap