1. Ana Sayfa
  2. Banyo Dekorasyonu
  3. Şık ve Kullanışlı Aydınlatmalı Banyo Aynası Modelleri

Şık ve Kullanışlı Aydınlatmalı Banyo Aynası Modelleri

Banyo İçin Aydınlatmalı Ayna

Banyo dekorasyonu diğer odalara nazaran daha zor ve daha fazla emek isteyen alanlardandır. Diğer alanlardan farklı olarak banyo dekorasyonunda göz önünde bulundurulması gereken ıslaklık ve bununla birlikte oluşan nemdir. Bu nedenle banyo içine döşenmiş olan tesisatın iyi bir şekilde yerleştirilmiş olması ve yerleştirilen bu tesisatın sağlıklı bir şekilde çalışması önemlidir.

Banyoda oluşan ıslaklıktan dolayı oluşabilecek nem ve rutubetin önlenmesi için banyo havalandırmasının da iyi ve yeterli olması gerekmektedir. Banyolar için ayrılan odalar genellikle diğer odalara göre daha küçüktür. Bu nedenle yapılacak olan banyo dekorasyonunda banyonun daha büyük ve ferah görünümünün sağlanması da gerekmektedir. Banyoda kullanılacak olan mobilyaların banyonun büyüklüğüne uygun bir şekilde seçilmesi ve açık renkler kullanılması banyoyu olduğundan daha geniş ve ferah gösterecektir. Yine banyo içerisinde kullanılacak olan aynalar banyonun olduğundan daha büyük ve geniş görünümüne katkı sağlayacaktır.

Aydınlatmalı Banyo Modellerinden Örnekler

Son zamanlarda moda olan ve daha çok otellerde karşılaştığımız aydınlatmalı aynalar, şık görünümü ve kullanışlılığı ile dikkatleri üzerinde toplamayı başarmıştır. Bu şık görünümü sadece otellerde değil evlerinizde de yaşayabilmeniz mümkün. Evlerinizde kullanacağınız ışıklı aynaların kullanım rahatlığından sizler de kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Ev içerisinde aydınlatmalı aynanın kullanılabileceği en uygun alan ise hiç şüphesiz banyolardır. Aydınlatmalı aynalar banyolarınıza sadece şıklık katmakla kalmaz, kullanım açısından da oldukça işlevseldir.

Makyaj yapımı, cilt bakımı veya tıraş gibi kişisel bakım işlemlerinin rahatlıkla uygulanabilmesi açısından da kolaylık sağlamaktadır. Aydınlatmalı ayna olarak led lambalar da kullanılabilir. Böylelikle banyolarda tek düze renk kullanılmamış olup farklı renklerle de ışıklandırılmış olacaktır. Led lambalar sayesinde banyonuza dilediğiniz renkte bir ışık katabilecek ve banyonuza daha şık ve modern bir görünüm kazandırmış olacaksınız.

Banyoda kullanılan ışıklandırma önemlidir. Gece yarısı uykudan uyanıp banyoya gittiğinizde ışıl ışıl, göz yoracak bir banyo ile karşılaşmak istemeyebilirsiniz. Böyle durumlarda loş ışık yeterli olacaktır. Banyoda kullanılan aydınlatmalı aynanın ışığı loş bir görünüm sağladığından dolayı bazı durumlarda sadece aynadaki aydınlatma yeterli olabilecektir. Aydınlatmalı aynalarda ışıklandırma aynanın arkasından gelebileceği gibi, ön kısımda da yer alabilir. Kullanmak istediğiniz alana göre ve nasıl kullanmak istediğinize göre en doğru seçimi kendiniz yapmalısınız.

Yorum Yap

Yorum Yap