İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Banyo Dekorasyonu
 3. Banyo Dolabı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir

Banyo Dolabı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir

Banyo dolabı alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Banyo Dolabı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir

Banyo Dolabı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir! Banyo dolabı alırken hangi malzemeden almanız gerekiyor? En iyi banyo dolabı malzemesi hangisi? Banyo dolabı alırken nelere dikkat etmeliyiz? Tüm bu soruların cevapları ve daha fazlası yazımızda.

Banyo Dolabı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Banyo dolabı alırken öncelikle banyomuzun büyüklüğüne önem vermeliyiz. Banyomuzu daraltacak veya olduğundan daha kötü gösterecek bir banyo dolabı seçimi her şeyi altüst edebilir. Bu yüzden önceliğimiz banyomuzun büyüklüğü ile orantılı bir banyo dolabı seçimi olacaktır. Hatta mümkünse banyonuzu ferah gösterecek ve ferahlatacak bir banyo dolabı seçimi ilk tercihiniz olmalıdır. Öncesinde ise kendinize bazı önemli sorular yöneltmeli ve buna göre banyo dolabı seçiminizi yapmanız gerekiyor. Nedir bu sorular?

 • Banyo dolabını ne amaçla kullanacaksınız?
 • Çekmeceye ihtiyacınız var mı?
 • Banyo dolabını kaç kişi kullanıyor?
 • Banyo dolabınızın ebatı nasıl olmalı?
 • Banyonuzun renkleri nelerdir?
 • Banyo dolabında kullanacağınız raf sayısı;

Bunlar sizin için önemli sorular. Fakat hepsinden daha önemlisi banyo dolabınızda hangi malzemeyi kullanmalısınız? Sunta mı, mdf mi yoksa kaplama mı? Bunlar içinde bütçenizi kontrol etmeniz gerekiyor.

En iyi Banyo Dolabı Malzemesi

Banyo dolapları için kullanılan en iyi malzeme kesinlikle Lake Mdf’dir. Yani bu ne demek oluyor? Ham mdf üzeri yapılan boyadır. Banyo dolabınızı çok daha sağlam ve kaliteli bir görünüme kavuşturacaktır. Ayrıca istediğiniz renge boyatabilirsiniz. Fakat maliyeti yüksek olabileceğinden bütçenize daha uygun olarak hazır malzeme mdflerde mevcut. Dilerseniz onlardan da kullanabilirsiniz. Uzun süre idare edecektir. Bunların haricinde banyo dolaplarında ya da banyonuzda herhangi bir amaç için sunta malzeme kesinlikle kullanmamalısınız. Banyolar nemli bölgeler olduğu için sunta malzeme uzun süre dayanmayacaktır. Suya ve neme dayanıklı banyo dolabı tercih etmek istiyorsanız bu malzemelerden birini tercih etmelisiniz.

Banyo Dolabı Hakkında Önemli Bilgi ve Öneriler

Banyo dolabınızın kapaklarını boydan kulpsuz şekilde yaparak harika bir görüntü oluşturabilirsiniz.

 • Banyonuzun büyüklüğüne ve dekoruna göre banyo dolapları tercih etmelisiniz.
 • Banyonuz çok sık ıslanıyorsa asma banyo dolapları tercih etmelisiniz.
 • Banyonuz küçük ise, banyonuza uygun olarak ince uzun modelleri tercih edebilirsiniz.
 • Asma banyo modellerinin en büyük avantajları arasında temizliğinin kolay olmasıdır.
 • Banyonuz desenli ise banyo dolabınızı daha sade renkler tercih etmeniz gerekir.

Çeşitli mağazalarda birbirinden şık banyo dolapları bulunuyor. Banyo dolapları alırken sadece satan markaya değil kalitesine de mutlaka önem vermelisiniz. Sorularınız ve merak ettikleriniz ile alakalı bizle iletişime geçebilir dilerseniz yorum olarak sormak istediklerinizi sorabilirsiniz.

Banyo Dolabı Modelleri

Yorum Yap

Yorum Yap