İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yatak Odası Dekorasyonu
  3. 2017 En Şık ve Gösterişli Gardolap Modelleri

2017 En Şık ve Gösterişli Gardolap Modelleri

Modena Sürgülü Gardolap Modelleri

Gardolap dendiğinde genel itibariyle evlerde kullanılan giysi dolapları algılanmaktadır. Bu dolaplar yatak odası takımlarının bir parçası konumunda olan, raflara sahip, askılık bölümleri bulunan, çekmeceleri olan mobilyalardır. Gardolapların bazılarında kapak bölümünde aynalarda bulunabilmektedir. Yatak odası takımlarıyla satılabilen ancak tek başına da satışı bulunan bu ürünler, gömme dolaplar şeklinde de olabilmektedirler. Yatak odasının en önemli parçaları arasında yer alan Gardolaplar, giysi, ayakkabı, takı gibi birçok ürünlerin yanı sıra ev tekstili ürünlerinin de rahatça konula bildiği, evdeki birçok dağınıklığı toplayan önemli mobilyalardır. Genellikle yatakla uyumlu olarak alınan Gardolaplar, evin en önemli ve kullanışlı mobilyalarından birisidir.

Gardolap alımlarında dikkat edilmesi gerekenler öncelikle ihtiyaçların tam ve doğru olarak belirlenmesinden geçmektedir. Odanızın ebatlarına uygun olarak seçeceğiniz Gardolap ürününü aynı zamanda kullanım ihtiyacınız açısından da değerlendirmelisiniz. Gardolap alırken ağırlıklı olarak raflı bir ürün mü, yoksa askılı bir ürün mü tercih etmek istediğinize ve bu üründe ne kadar çekmecenin bulunması gerektiğine dikkat etmelisiniz. Kullanım ihtiyaçlarınıza göre alacağınız bir gardolap, dağınıklığınızı toplayarak evinizin konforuna katkı sağlayacaktır. Gardolabınızı almaya giderken, mobilyayı koyacağınız odanın ölçülerini alarak bu ölçülere en uygun gardolabı seçmeniz de önemlidir. Ayrıca diğer mobilyalarınıza uyumlu bir gardolap seçimi ev dekorasyonunuzu bozmayacak ve evinizin şıklığını koruyacaktır.

Eskiden ağaç yoğunluğu fazla olarak üretilen yüksek fiyatlı gardolaplar şimdi yerini daha ekonomik ve kullanışlı dolaplara bırakmıştır. Eski dolapların sağlamlığında üretilen gardolap modelleri, menteşeli, raylı gibi modellere ayrılmaktadır. Raylı gardolaplar da sürgülü bir sistem mevcuttur. Kapakları sürgüyle sağa ve sola açılarak kullanılan bu dolaplar, dar mekanlar için idealdirler. Menteşeli dolaplarsa genellikle kapaklı olan ve birbirine menteşe yardımıyla birleştirilen birden fazla dolaptan oluşmaktadır. Menteşeli gardolaplar tek kapaklıdan başlayarak gittikçe kapak sayısı artan mobilyalardır. Genellikle bu tip dolaplarda beş kapılı olanlar tercih edilmektedir. Değişik ağaç renklerinde olabilen gardolapların lake olanlarına da rastlanmaktadır. Raf sayısı, askılı bölümünün oranı, çekmece sayısı gibi özelliklerle de gardolaplar birbirinden ayrılmaktadırlar.

Gardolap Modellerinden örnekler resim galerisinde

Yorum Yap

Yorum Yap