İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oturma Odası Dekorasyonu
  3. Değişik Boylarda Orta Sehpa Fikirleri

Değişik Boylarda Orta Sehpa Fikirleri

Çekmeceli Orta Sehpa Modelleri

Haberimizde sizler için birbirinden değişik boylarda ve farklı tarzlarda orta sehpa modellerini inceledik. Evlerimizde genellikle üzerine danteller ve süs eşyaları konan orta sehpalar, ev dekorasyonunun önemli araçlarıdır. Eve ayrı bir şıklık katan ve koltuklarda oturan kişilere hizmet etmek üzere tasarlanmış orta sehpaların çok değişik boyda ve modelde olanları bulunmaktadır. Ev dekorasyon işleminde olmazsa olmazı orta sehpaları, kimi zaman yanlış bir seçimle olması gerekenden büyük alınarak salondaki kullanım alanlarını öldürmektedir. Genellikle salon takımının bir parçası olarak satılan orta sehpaları mobilyalar arasında küçük ve önemsiz gibi görünse de kullanım açısından değerlendirildiğinde en sık kullanılan mobilya ürünlerinden birisidir.

Salon takımının bir parçası olarak görülen orta sehpaların salon takımları ile birlikte satılanlarının haricinde kendinizde salon takımıza uygun bir orta sehpa seçmek durumunda kalabilirsiniz. Bu nedenle orta sehpa seçiminde püf noktalar yakalayarak en doğru ve en işlevsel orta sehpayı seçmek, ileriki süreçte sıkıntılar yaşamamak açısından önemlidir. Orta sehpa seçerken en önemli konu yüksekliktir. Koltuklarınıza uygun yükseklikte bir orta sehpa seçmeniz işlevsellik açısından en önemli husustur. Alacağınız orta sehpa önüne koyacağınız koltuğu yarısı ya da üçte ikisi kadar bir uzunluğa sahip olmalıdır. Orta sehpa seçiminde en önemli unsurlardan birisi de sehpanın büyüklüğüdür. Sehpa ne koltuklardan çok uzakta duracak kadar küçük seçilmeli ne de geçişi engelleyecek kadar büyük olmalıdır.

Orta sehpa modelleri incelendiğinde en fazla kullanılan ürünün dikdörtgen orta sehpalar olduğu görülmektedir. Tüm oturma gruplarıyla uyumlu olan dikdörtgen orta sehpalar, büyüklüğünü en iyi ayarlayabileceğiniz sehpalardır. Yuvarlak bir orta sehpa evinize yumuşak bir hava katarken, kare bir sehpayı ancak eviniz çok büyükse yapmalısınız. Zira kare sehpalar oldukça büyük ve yer kaplayan sehpalardır. Ceviz, kiraz, meşe, çınar gibi ağaçlardan orta sehpa seçerseniz çam ve sedir gibi ağaçlara göre daha az çizilen bu ağaçları daha uzun süre kullanabilirsiniz. Metal ya da cam sehpalarda dekorasyonunuzun durumuna göre tercih edebileceğiniz sehpalardır. Lake sehpalarda dayanıklılığıyla oldukça işlevsel orta sehpalardır.

Orta Sehpa Modellerinden Örnekler

Yorum Yap

Yorum Yap