İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Duvar Kağıtları
  3. En Şık Duvar Dekorasyonu Önerileri

En Şık Duvar Dekorasyonu Önerileri

Duvar Şeritleri

Bu yazımızda sizlere duvar dekorasyonlarından çeşitli örnekler sunacağız. Duvarlarımızı en güzel şekilde süslemek için hangi yola başvurmamız gerekir? Duvar dekorasyonu modelleri arasında genel duvar şeritleri, duvar kağıtları ve tablolar yer almaktadır. Dilerseniz bu saydıklarımıza kısa kısa göz atalım.

Evde şık görünmesi gereken yerlerden biri de duvarlardır. Duvarları daha şık göstermenin birçok yolu vardır. Bu yollardan biri tercih edildiğinde duvarlar daha şık görünecek, böylece ev daha hoş bir görüntüye sahip olacaktır. Duvarlar için duvar şeridi ya da duvar kâğıdı kullanılabilir. Bu iki yöntemi de kullanmak istemeyen kişiler seçecekleri renklere dikkat etmelilerdir. Duvar için seçilecek renklerin sade ve açık renkte olması gerekir. Ancak bu sayede ev daha hoş görünür.

Duvar Şeritleri; Duvar şeritleri duvar dekorasyonu yapmak isteyen kişilerin kullanabilecekleri oldukça basit bir yöntemdir. Bu şeritler çeşitli desenlerde, 20 santim kadar üretilirler ve duvarın tam ortasına yapıştırılırlar. Böylece duvar ikiye bölünecektir. Duvar şeridi kullanırken şeridin evle olan uyumuna bakılmalıdır. Eğer şerit evin sahip olduğu ana hatlara uymuyorsa bu şeridi kullanmamak daha doğru olacaktır. Duvar şeridi kullanmak için çok fazla tecrübenizin olmasına da gerek yoktur. Kısa süre içinde şeridi duvara uygulayabilirsiniz.

Duvar Kâğıdı; Duvarları olduğundan farklı gösteren bir dekorasyon sistemi de duvar kâğıtlarıdır. Duvar kâğıtlarının birçok çeşidinin olması seçme hakkınızı da ortaya çıkarmıştır. Bu kâğıtlar çoğu zaman tüm duvarlara değil, odanın ya da alanın bir duvarına uygulanırlar. Eski kitaplar, taşlar, doğa manzarası gibi görüntülere sahip olabilen duvar kâğıtları oldukça uygun fiyata satın alınabilir. Duvara yapıştırıldığında oda olduğundan çok daha şık görünecektir. Duvar kâğıdı alarak duvarlarınızı süslemek istiyorsanız evinizin durumunu da göz önünde bulundurmanız gerekir.

Tablo ve Resimler; Duvar dekorasyonu işlemlerinde kullanılan yöntemlerden biri de duvar süsleridir. Duvar süsleri kişilerin zevklerine ya da görüşlerine göre değişiklik gösterebilir. İster bir tablo isterseniz de bir duvar saati alarak duvarlarınızı boş görüntüsünden kurtarabilirsiniz. Dilerseniz portreler ya da duvar süslerini de duvarlarınızı süslemek üzere kullanabilirsiniz.

Bunları kullandığınızda boş kalan duvarlarınız dolacak, böylece eviniz daha şık bir hale gelecektir. Duvar kaplama malzemelerini de duvarlarınız için kullanabilirsiniz. Fakat bunların duvarlara uygulanması için bir çalışma yapılması gerekecektir. Eğer duvarlarınıza hemen bir güzelleştirme işlemi yapmak istiyorsanız duvar şeridi ya da duvar süslerini kullanabilirsiniz.

Duvar dekorasyonlarından örnekler

Yorum Yap

Yorum Yap