1. Ana Sayfa
  2. Duvar Boyaları
  3. Bej Renkli Koltuklar İçin Duvar Rengi Önerileri

Bej Renkli Koltuklar İçin Duvar Rengi Önerileri

Bej Renk Koltuklara Tuğla Duvar Kağıdı

Bej rengi koltuk takımlarına hangi duvar rengi yakışır? Sizlere bu makalemizde bej koltuk modellerine uyum sağlayan duvar renkleri ve duvar kağıtlarından örnekler sunacağız.

Koltuklar ev dekorasyonunun önemli bir parçasıdır. Bu nedenle koltuk seçimine dikkat edilmelidir. Koltuk seçimi yapılırken birçok etken baz alınmalıdır. Bu etkenlerden ilki duvar rengidir. Duvar rengine göre koltuk seçimi yapılabilir. Bunun haricinde koltukların bulunacağı mekanın büyüklüğü de koltuk seçiminde etkilidir. Geniş alanlar için tercih edilecek koltuklar koyu renklerde ve geniş boyutlu koltuklar olabilmektedir. Dar alanlar için tercih edilecek olan koltuklar ise açık renklerde ve daha az yer kaplayan koltuklar olabilmektedir. Koltuk seçiminde önemli olan bir diğer etken ise koltukların çabuk kirlenme ve kir tutma durumudur. Kiri belli etmeyen ve zor kir tutan koltuklar her zaman daha fazla tercih edilen koltuk modellerinden olmuştur.

Koltuk renkleri içerisinde en fazla tercih edilen renklerden birisi de bej renk koltuklardır. Bej renk koltuklar kir tutmama ve kiri belli etmeme özelliklerine sahiptir. Bu nedenle çok fazla tercih edilmektedir. Ayrıca bej renk koltuklar diğer aksesuarlar ile rahatlıkla uyum sağlayabilen koltuklardır. Dekorasyonu da kolay yapılabilmektedir. Bej renk koltuklar seçildiği zaman mekan için seçilebilecek duvar renkleri ise mor, yeşili mavi gibi soğuk renkler olabilmektedir. Özellikle yeşil ve mavi renk duvarlar bej renk koltuklar ile birlikte oldukça hoş bir görünüm sağlamaktadır. Bej renk koltuklar ile tercih edilebilecek diğer duvar renkleri ise açık bej, toprak tonları ve sütlü kahvedir.

Bej renk koltuklar ile birlikte tercih edeceğiniz duvar renginin klasiklikten uzak ve daha farklı bir renk olmasını istiyorsanız kırmızı ve kahve tonlarını tercih edebilirsiniz. Bunun haricinde bej renk ile oldukça hoş bir görünüm sağlayacak olan diğer renkler ise mercan rengi, şarap rengi, toprak rengi, koyu altın rengi ve çikolata rengi gibi renklerdir. Bu renkler ile bej koltuklar aynı alanda kullanıldığı zaman oldukça hoş ve estetik bir görünüm elde edilmektedir. Bej rengi koltuklar için kullanılan duvar boyalarının açık renk olması mekanı geniş gösterirken diğer renkler ise bej renk ve duvar rengi uyumunu ortaya çıkarmaktadır. Siz de bej renk koltuklarınıza ne renk duvar boyası tercih edeceğinizi bilmiyorsanız bu yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Bej koltuk modelleri ve uyumlu duvar renkleri

Yorum Yap

Yorum Yap