1. Ana Sayfa
  2. Dekorasyon Fikirleri
  3. Eviniz İçin Orta Sehpa Dekorasyonu Fikirleri

Eviniz İçin Orta Sehpa Dekorasyonu Fikirleri

Kullanışlı Şık Görünümlü Orta Sehpa

Sosyal medyada ya da çeşitli dekorasyon dergilerinde ev dekorasyonu ile ilgili fotoğraflarda mutlaka bir orta sehpa bulunmaktadır. Bu orta sehpanın üzerinde de çeşitli kitaplar, dergiler ve süs eşyaları bulunmaktadır. Oldukça hoş görünen ve göze hitap eden orta sehpalar birçok kişinin evlerini süslemektedir. Orta sehaplar da diğer eşyalar gibi çeşitli modellerde bulunmaktadır ve farklı dekorasyonlar ile düzenlenebilmektedir. Bu yazımızda orta sehpalara nasıl dekorasyon yapılabileceğinden ve orta sehpaların nasıl kullanılabileceğinden bahsedeceğiz.

Öncelikle mum dekorasyonlu orta sehpalardan bahsedelim. Mumlar birçok kişinin çok sevdiği dekorasyon araçlarındandır. Özellikle komidinlerin ve aynaların üst kısmında mumların kullanılması yaygın bir dekorasyon fikridir. Mumlar bu kez de orta sehpalara konuk oluyor. Rengarenk mumlar ile orta sehpaları oldukça şık bir şekilde dekore etmek mümkündür. Orta sehpanın büyüklüğüne, şekline ve rengine göre büyük ya da küçük birçok mum alınarak orta sehpa bu mumlarla donatılabilir. Mumlar haricinde hemen hemen mumluklara yakın bir dekorasyon görünümü olan şamdanlar da orta sehpalar için rahatlıkla tercih edilebilecek olan dekorasyon araçlarındandır.

Orta Sehpa Modellerinden birkaç örnek

Cam şişeler de mumlar ve şamdanlar gibi orta sehpa dekorasyonunda kullanılabilecek olan eşyalardandır. Orta sehpa dekorasyonunda cam şişelerin kullanılması hem sehpanın bulunduğu alana hem de orta sehpaya değişik bir hava katmaktadır. Cam şişe kullanmayı seven fakat kırılgan ve hassas olması dolayısı ile kullanmayan kişiler orta sehpalarında rahatlıkla kullanabilirler. Çünkü orta sehpa çok uğraşılan bir eşya olmadığı için kırılma riski daha düşüktür. Ayrıca orta sehpalarda cam şişe kullanmak isteyen kişiler gümüş bir tepsiye cam şişeleri dizerek de orta sehpa üzerinde kullanabilirler. Bu şekilde oldukça şık bir görünü elde edilecektir. Orta sehpa dekorasyonu için kullanılabilecek olan başka bir alternatif ise kutulardır. Üst üste konulmuş ve büyükten küçüğe doğru sıralanan kutular oldukça hoş bir görünüm sağlamaktadır. Orta sehpalarda en çok kullanılan kutular ahşap kutulardır. Ahşap kutular bulundukları ortama nostaljik bir görünüm vermekte ve ortamın havasını değiştirmektedir. Orta sehpanız için bu dekorasyonları uygulayarak şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Orta Sehpa Modelleri ile Şık Dekorasyonlar

Orta sehpa modelleri her ne kadar modasını kaybediyor olarak görünse de hala şık dekorasyonlar için vazgeçilmez. Gerek kullanım olarak, gerekse de şıklık olarak doğru modeli seçerek başarıya ulaşabilirsiniz. Orta sehpa modelleri arasında seçim yaparken şık görünümü kadar dayanıklı olmasına ve işlevsel olmasına da özen göstermelisiniz.

Orta Sehpa Modelleri

Orta sehpa depolama alanı olarak kullanılabilecek en uygun ürünler arasında yer alıyor. Bu konuda mobilya mağazalarında yer almakta olan binlerce farklı orta sehpa tasarımı bulunurken kendinize özel modellerin de üretimini yaptırabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap