1. Ana Sayfa
  2. Duvar Kağıtları
  3. En Güzel ve İlgi Çekici Duvar Kağıdı Modelleri

En Güzel ve İlgi Çekici Duvar Kağıdı Modelleri

3 Boyutlu Orman Manzaralı Duvar Kağıdı

Evlerin duvarlarına alternatif bir çözüm olarak kaplanan duvar kâğıtları şık ve modern görünümleriyle evlerde tercih edilen ürünlerin başında gelmektedir. Duvar kâğıdı seçilen belli bir ürünün, bir usta tarafından duvara tutkal sürülüp yan yana yapıştırılması sonucu uygulanan bir işlemdir. Ortalama büyüklükte bir eve duvar kağıdı uygulama işlemi 2 gün içerisinde tamamlanmaktadır. Pürüzsüz bir duvar üzerine uygulanan duvar kâğıtları duvarlardaki kusurları da tamamen kapatma özelliğine sahiptirler. Duvar kağıdı modelleri açısından çok geniş bir skala bulunmaktadır. Zevkinize uygun her renk ve desende duvar kâğıdını rahatça bulabileceğiniz gibi ev dekorasyonunuza duvar kâğıtlarıyla şık bir dokunuş yapabilirsiniz. Duvar kâğıtları banyo dâhil her alana ve iş yerlerine rahatça uygulanabilen önemli iç dekorasyon ürünlerindendir.

DUVAR KÂĞIDININ BOYAYA GÖRE AVANTAJLARI NELERDİR?

Birçok açıdan avantaja sahip olan duvar kâğıtları, kısa bir sürede evlere uygulanan kuruma boya kokusu gibi dertlerden kullananları uzak tutan ürünlerdir. Duvara tutkal sürülüp üzerine yapıştırılma sonucu döşenen duvar kâğıtlarında etrafa boya bulaşması, yerlere boya dökülmesi gibi dertlerde oluşmaz. Boyaya göre çok daha uzun bir ömre sahi olan duvar kâğıtları, özellikle son çıkan teknolojiyle birlikte silinebilir olduğundan boya uygulamalarına göre uzun vadede çok karlıdır. Duvar kâğıtları temiz bir kullanımla 10 yıl gibi bir süre boyunca rahatlıkla kullanılabilir. Bazı duvar kâğıtları ısı yalıtımı özelliğine de sahip olduklarından duvar kâğıdı döşeyerek her mevsimde evinizin ısıtma ve soğutma giderlerinden de kar elde edebilirsiniz. Daha fazla renk ve desen seçeneğine sahip duvar kâğıtları döşendikleri ortama ayrı bir şıklık ve zenginlik kazandırmaktadır.

DUVAR KÂĞITLARI

Duvar kâğıtları renk ve desen çeşitleri olarak geniş bir koleksiyonla firmalar tarafından sunulmaktadır. Silinebilir duvar kâğıtları, yangına dayanıklı duvar kâğıtları, ısı yalıtımı sağlayan duvar kâğıtları gibi birçok teknik özelliğe sahip olan duvar kâğıtları genel olarak 53 x 1000 cm (+ %3 ) oranlarıyla dünya standartlarıyla üretilmektedir. Duvar kâğıdı tipleri açısından incelendiğinde Simplex duvar kâğıtları, tek kat üretilen, birinci hamur kâğıt üstüne desen basıldıktan sonra yüzeye hafif bir gofraj baskı yapılmaktadır. Bu duvar kâğıtlarının dış etkilere dayanıklılığı düşüktür. Emboss tipi duvar kağıdı, duble kat üretilen bu duvar kağıtları birinci hamur kağıda renk ve desen basılıp, genel olarak veya belli bir bölümüne kabartma efekti verilmesiyle üretilirler. Bu duvar kâğıtlarında dikkat edilmesi gereken husus, laminasyonun düzgün olması ve tutkal sürüldüğünde iki katın birbirinden ayrılmamasıdır. Dünyada en geniş kullanım alanına sahip olan duvar kâğıdı tipi vinil duvar kâğıtlarıdır. Kâğıt astarın üzerine PVC laminasyonu yapılarak üretilen bu duvar kâğıtları, PVC yüzeye renk ve desen baskısı verildikten sonra ısı uygulanması yoluyla kabartma verilmesiyle üretilirler. Bu ürünler, güneş ışığına dayanıklı, solmaz, silinebilir ürünlerdir.

Örnek Duvar Kağıdı Modelleri

Yorum Yap

Yorum Yap