İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Mutfak Dekorasyonu
  3. Beyaz Mutfak Dekorasyon Örnekleri

Beyaz Mutfak Dekorasyon Örnekleri

dekorsyon

Beyaz mutfak dekorasyon örnekleri! Mobilya ve mutfak konusunda geçmişe yolculuk yapacak olursak beyaz tonların hiçbir zaman modasının geçmediğini fark edeceksiniz. Beş ya da on yıl öncesine kadar her ne kadar koyu ve lekeli bir başka deyişle damarlı ahşap tonları moda olsa da yine de evimizde beyaz renk ağırlıklı olurdu. Son zamanlarda ise evler neredeyse tamamen beyaza bürünmüş gibi. Hatta bazı kadınlar evlerinin tamamında, halıdan duvarlara, koltuktan mutfağa tüm evde beyaz rengini tercih ediyor. Bazıları ise beyaz ağırlıklı mutfaklarda ön plana çıkmayı seviyor. Beyaz mutfak dekorasyon fikirleri günümüzde en çok aranan dekorasyon tarzı. Bu yazımızda beyaz mutfak dekorasyon örnekleri, beyaz mutfak dekorasyon örnekleri 2019, beyaz mutfak dekorasyon fikirleri ve beyaz mutfak tasarım örneklerini bulabilirsiniz.

Beyaz mutfak dekorasyon örnekleri

Beyaz mutfak dekorasyon örnekleri! Mutfağını yenilemek ve tadilat yapmak isteyenlerin en çok aradığı dekorasyon fikirleri arasında yer alan Beyaz mutfak dekorasyon örnekleri birbirinden farklı modelleri sizler için derledik. Öncelikle Beyaz mutfak dekorasyonu seçerken nelere dikkat etmelisiniz? Tasarım ve malzeme konusunda karar verirken ne yapmalısınız? Mutfak için seçeceğiniz malzeme nasıl olmalı? Birbirinde şık ve tarz beyaz mutfak dekorasyon örnekleri…

Beyaz mutfak seçerken nelere dikkat etmelisiniz

Beyaz rengi her zaman için bir risktir. En önemli nedeni ise kir ve toza karşı dayanıksız bir renk olmasıdır. Özellikle mutfak modellerinde kullanacağınız beyaz rengin tonunu iyi seçmelisiniz. Mutfakla sürekli içli dışlı olduğunuzu düşünürsek, yemek, yağ vb. gibi lekelerin çok fazla belirgin olacağını göz önünde bulundurmalısınız.

Beyaz Rengin Tonları

Beyaz rengin farklı tonları mevcut. Bu tonlardan en fazla parlak ve mat, son zamanlarda çok fazla tercih ediliyor diyebiliriz. Renk tonunu seçmekte zorlanıyorsanız, bizim size tavsiyemiz mat beyaz tonunu tercih etmeniz yönünde olacaktır. Kiri ve lekeyi çok fazla belli etmeyen bu ton sizin için mutfağınızda asaletli duracaktır. Parlak tonları gözlerinizi yoracağı için zamanla mutfağınızda hoşunuza gitmeyen bir ton olarak gözükecektir. Mat beyazı mutfağınızda kullanacağınız perde ve halı kombineleriyle destekleyerek mutfağınızda harika bir hava oluşturabilirsiniz.

Beyaz mutfak dekorasyon örnekleri

Beyaz mutfak yaptırmaya karar verdiğinizde ilk etapta, model ve yaptırmak istediğiniz mutfağın malzemesinin ne olacağına karar vermelisiniz. Buda tabi ki bütçenizle alakalı olacaktır. Daha önce ki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi, tasarım ve model konusunda çok fazla seçeneğiniz mevcut fakat tabi ki her şey bütçeye bağlı kalıyor. Birçok kez tavsiye ettiğimiz gibi yine mutfak dekorasyonunuz için iç kısımları hazır malzeme koton ya da farklı bir renk kullanabilir, dış cephe, gövde ve görünen kısımları mat beyaz lake yaptırmanızı tavsiye ederiz. Bu şekilde hem bütçeniz için uygun hem de istediğiniz görünüm ve tasarıma kavuşmuş olacaksınız. Bütçeniz oldukça kısıtlıysa eğer, yine hazır malzemeden mat beyaz mdf ile yine hayalini kurduğunuz mutfağınıza kavuşabilirsiniz.

Beyaz Mutfak Dekorasyonu
Beyaz Mutfak Dekorasyonu

Beyaz mutfak dekorasyon örneklerinde dikkat edilmesi gerekenler

Beyaz Mutfak Dekorasyon Örnekleri
Beyaz Mutfak Dekorasyon Örnekleri

Beyaz rengi güzel ve asil olduğu kadar tehlikelide bir renktir. Bu yüzden beyaz rengini kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar ince ayrıntılar vardır. Beyaz ile kombinleyeceğiz desenler çok önemli. Mutfağınızın renginin beyaz olduğunu varsayacak olursak pencerenizin perdeleri, mutfak döşemesi, tezgâh üstü vb. gibi kısımlar için seçeceğiniz renkler uyum açısından önemli yer teşkil ediyor.  Beyaz bir mutfakta kullanacağınız kapak kulp renklerinin üzerinde ufak ufak farklı renk tonları olursa mutfağınızı kombinlemek bir o kadar daha kolay olacaktır.

Beyaz mutfak dekorasyon örnekleri her açıdan önemlidir. Sizleri daha kolay tercih yapmaya itecektir. En azından aklınızda ki mutfağı ortaya çıkarmaya yardımcı olacaktır. Birbirinden farklı dekor ve modelde Beyaz mutfak dekorasyon örnekleri sizlerle;

 

Yorum Yap

Yorum Yap