İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Mutfak Dekorasyonu
  3. Ucuza Pahalıya Kaçmadan Mutfak Yenileme Sırları

Ucuza Pahalıya Kaçmadan Mutfak Yenileme Sırları

Masraf Etmeden Mutfağı Yenileme

Mutfaklar evlerde beslenme ihtiyacının karşılandığı alanlardır. Bu nedenle mutfaklarda belirli bir düzen ve dekorasyon olması gerekmektedir. Birçok kişi mutfak dekorasyonundan sıkılmakta ve bu dekorasyonu ucuz yoldan değiştirmek istemektedir. Fakat dekorasyon malzemelerinin birçoğu pahalıdır. Ucuz yoldan evde mutfakları değiştirmenin ve yenilemenin çeşitli sırları bulunmaktadır. Bu sırlardan ilki evdeki çeşitli malzemeleri dekorasyonda kullanmaktır. Örneğin çok basit bir tepsiyi duvara çivileyerek bir tablo görünümü elde edebilirsiniz. Bunun haricinde çocuk odaları için yapılmış renkli stickerları mutfak duvarlarında kullanarak mutfağınızda değişik bir hava oluşturabilirsiniz. Bu şekilde birçok yol kullanarak ucuz bir şekilde mutfağınızı yenileyebilirsiniz. Mutfağınızda değişiklik yapmak için tadilat yapma gibi bir zorunluluğunuz bulunmamaktadır.

Mutfak Dolapları ve Çekmecelerinin Kulplarını Yenilemek
Mutfağınızı ucuz yoldan yenilemek için yapabileceğiniz şeylerden birisi mutfak dolaplarının ve mutfak çekmecelerinin kulplarını değiştirmektir. Mutfak dolaplarının ve mutfak çekmecelerinin kulplarını değiştirmek, mutfak dolaplarını ve mutfak çekmecelerini komple değiştirmekten daha ucuz bir yoldur. Bu sayede daha az masrafla farklı bir görünüm elde edilebilir. Özellikle parlak renkli kulplar yerine son  dönemde sıkça tercih edilen ahşap ve eskitme kulplar kullanarak mutfağınıza nostaljik bir hava katabilirsiniz. Fakat daha modern görünümlü bir mutfak istiyorsanız taşlı mutfak kulpları da seçenekleriniz arasında bulunabilir.

Galerideki resimlerden fikir edinebilirsiniz

Mutfak Duvarlarının Rengini Değiştirin
Mutfak duvarlarının rengini değiştirmek mutfakta ucuz bir şekilde yapılabilecek olan değişikliklerdendir. Bu noktada devreye açık renkli boyalar girmektedir. Özellikle uzun zamandır koyu renk duvarları olan bir mutfak kullanıyorsanız duvarları açık renge boyamak mutfağınıza aydınlık bir görüntü katacaktır. Mutfağınızda boya ile uğraşmak istemiyorsanız duvar kağıtları da tercih edebilirsiniz. Duvar kağıtları son zamanlarda dekorasyon için tercih edilen uygun fiyatlı bir alternatiftir. Özellikle desenli duvar kağıtları boyadan daha farklı bir görüntüye sahip olduğu için mutfağınızın havasını değiştirmektedir. Duvar konusunu da hallettikten sonra sıra mutfakta ucuz bir şekilde değişimi yapılabilen lambalara gelmektedir. Sarkıt şeklinde kullanılan renkli avizeler ucuza mutfak yenileme sırlarından bir tanesidir. Bu avizelerden içi ve dışı farklı renkte olanlar da son zamanlarda çok sık tercih edilmektedir. Ucuz bir şekilde mutfağınızı yenilemek için bu bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap