İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Mutfak Dekorasyonu
  3. Bu Yılın Popüler Hazır Mutfak Dolapları

Bu Yılın Popüler Hazır Mutfak Dolapları

Yeşil Hazır Mutfak

Günümüzde birçok ünlü marka mutfaklarımız için hergün yeni mutfak dolabı modelleri üretmektedir. Bu markalar arasında Koçtaş, Tekzen, Vivense, Evidea gibi oldukça kaliteli ve ünlü markalar bulunuyor. Bizler sizlere fikir verebilmek amacıyla her markadan farklı farklı modelleri sizlere tanıtacağız. Ayrıca özel tasarım mutfak modellerinden de örnekler sunacağız. Sizlere resim galerimizde tanıttığımız modeller fikir alabilmeniz açısından yardımcı olacaktır. Evinizin tasarımına ya da duvar rengine uygun olabilecek rengarenk mutfak dolaplarını inceleyerek fikir edinebilirsiniz.

Renk seçimlerinde kendi zevkinizi evinize yansıtabilirsiniz. Kimileri açık renkleri severken kimileri de koyu renkli mutfak dolabı modellerini tercih edebiliyor. Bu tamamen kişinin zevkine kalmış birşey. Resim galerisinde yer alan modelleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Fotoğrafların altında ipucu verebilecek açıklamalar da bulunmaktadır.

Hazır mutfak dolapları beyaz eşyayı tamamlayacak her seçenekte seçilebilir. Model konusunda ise birçok seçenek bulunduğu için seçmek biraz zor olabilmektedir. Mutfak dolaplarında en fazla tercih edilen model düz kapaklı mutfak dolaplarıdır. Bu modelde hem tezgahın üst kısmında hem de tezgahın alt kısmında mutfak dolapları bulunmaktadır. Bu dolaplar tabak ve tencereler haricinde baharat koymak için de kullanılabilmektedir. İkinci model ise baharatlar için açık bir dolap ya da raf, tabak ve tencereler için de yine kapalı dolap kullanılan modeldir. Bunun haricinde Amerikan mutfak adı verilen tarzda bir mutfağa sahip olan kişiler az sayıda dolap kullanıp diğer kullandıklarını raflara dizme işlemini de yapabilirler. Bu dolap şekli ise daha az dolap kapağı, daha çok raf kullanılan bir modeli de beraberinde getirmektedir.

İlk resme tıklayarak mutfak dolaplarını anlatımlı olarak inceleyebilirsiniz

Mutfak dolaplarında model seçmeden önce dikkat edilmesi gereken bazı durumlar da bulunmaktadır. Bu durumlardan en önemlisi mutfağın dar ya da geniş olması dikkate alınarak seçilen mutfak dolaplarıdır. Geniş mutfaklarda koyu renk ve çok kapaklı mutfak dolapları seçilebilirken dar mutfaklarda raflar da tercih edilebilmektedir. Fakat raf sayısını çok fazla artırarak mutfağın iyice daralmasını da önlemek gerekir. Hazır mutfak dolabı yaptıracak olan kişiler bu önerileri dikkate almalıdır.

Yorum Yap

Yorum Yap