İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Banyo Dekorasyonu
  3. Banyo ve Mutfaklar İçin Fayans Modelleri Fikirleri

Banyo ve Mutfaklar İçin Fayans Modelleri Fikirleri

Seramiksan Banyo Fayans Örnekleri

Fayanslar evimizde hem mutfaklarda, hem de banyolarda geniş bir kullanım ağına sahiplerdir. Mutfak ve banyoların haricinde kimi evlerde koridorlarda fayanslarla döşenmektedirler. Bir evin dekorasyonunda en önemli unsurlarının başında gelen fayanslar, evinize şıklık, ferahlık ve hoş bir görünüm kazandırabilirler. İçerisinde huzur duyacağınız bir banyonuz, yemek yerken keyif alacağınız bir mutfağınızın olması, evinizin içerisinde yaşam kalitenizi yükseltecektir. Fayans seçme birçok açıdan önemli olmakla birlikte, evinize döşenen fayanslar uzun süre değiştirilmeyeceğinden fayans seçerken dikkatli bir seçimle en doğru tercihi yapmak önemlidir. Birçok firma pek çok fayans seçeneğini kullanıcısına sunmaktadır. Detaylı bir incelemeyle evinize en uygun fayansı seçebilirsiniz.

Fayans Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Diğer birçok ürüne göre sağlam ve dayanıklı olan fayanslar, bir tür seramiktirler. Kolay temizlenebilen bu ürünler, dekorasyon ürünleri içerisinde banyo ve mutfaklara şıklık getirebilen önemli ürünler arasında yer almaktadırlar. Fayans seçerken dikkat edilmesi gerekenler mekanın büyüklüğüne ve kullanılmak istenen fayansın işlevselliğine göre olmalıdır. Eğer daha ferah bir banyo veya mutfak istiyorsanız açık renkleri tercih ederken, büyük banyoları ve mutfakları derli toplu gösterebilmek için koyu renk seçeneklerinden yararlanılabilir. Küçük banyo ve mutfaklarda karoların boyutu büyük seçilirken, büyük banyolar ve mutfaklarda mozaik görüntülü fayanslara kadar küçük fayans tercihleri yapılabilir. Büyük karolar tercih edilmişse araya konan ufak göz illüzyonları banyolara şıklık katacaktır. Duşa kabinin yan taraflarındaki fayanslar tavana kadar döşenirse banyo daha geniş bir görüntüye kavuşabilir. Hijyenik olmasına özen göstereceğiniz fayanslar, tercihe göre pütürlü, parlak veya kendinden desenli olarak seçilebilir.

Fayans modelleri incelendiğinde en fazla tercih edilen fayansların beyaz renkli fayanslar olduğu görülmektedir. Dekorasyonla kolayca tamamlanabildiğinden beyaz fayanslar her türlü banyoda ve mutfakta işlevseldirler. Değişik renk ve desenlerde bulunan fayansları ister kendi zevkinize göre, isterseniz fayans alacağınız mağazanın oluşturduğu alternatif ürün portföyüne göre veya eğer bir iç mimarla çalışıyorsanız mimarınızın kararına göre seçebilirsiniz. Mozaik görünümlü fayanslar, kabartılı görünümlü fayanslar, metalik görünümlü fayanslar, eski görünümlü fayanslar gibi pek çok fayans modelleri sizleri beklemektedir.

Fayans Modellerinden Örnekler

Yorum Yap

Yorum Yap