1. Ana Sayfa
  2. Koltuk Modelleri
  3. Koltuk Takımları Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Koltuk Takımları Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

İnanılmaz Koltuk Takımı

Bir evin olmazsa olmazı elbette ki koltuk takımıdır. Evimizin oturma alanlarını koltuklar oluşturur. Ancak koltuk alırken bazı önemli hususlara dikkat etmek gerekir. Koltuk alırken en önemli konu koltuğun konulacağı alanın genişliğidir. Mekânı genişliği koltuk takımının özelliklerini belirleyen en önemli konudur.

Dar bir mekânda geniş bir koltuk takımı alırsanız mekânın daha da daralmasına sebebiyet verirsiniz. Bu yüzden koltuk alırken evin oturma alanındaki genişliği mutlaka göz önüne almak gerekir. Koltuk takımı nasıl olmalı diye düşünenlere biraz püf noktası vermekte yarar vardır.

Geniş Koltuk Takımları; Koltuk takımı için öneri, olarak ilk başta geniş bir salonunuz varsa geniş koltuk takımlarını tercih etmek oldukça yararlı olacaktır. Ama bunun tam tersi olarak dar bir salonunuz varsa köşe takımları oldukça ideal seçim olacaktır. Çünkü köşe takımları dar salonlarda yer tasarrufu sağlayarak mekânın genişlemesine neden oldur.

Koltuk takımı için fikir yelpazesi oldukça geniştir. Her gün birçok mobilya grubu çıkmaktadır. Son yıllarda ahşap mobilyaların yerini daha modern mobilyalar almıştır. Zaman geçtikçe mobilyalarda da birçok yenilikler ortaya çıkmıştır. Mobilya alırken en dikkat edilmesi gereken konu uzun ömürlü bir yapıya sahip olmasıdır. Bu yüzden mobilyanın iskelet yapısı çok önemlidir.

Sağlamlığa Önem Verin; Sağlam ve dayanıklı mobilyaları uzun süre rahatlıkla kullanabileceğinizi unutmayın. Bunun yanı sıra koltuk kumaşları ter çekmeyen kaliteli kumaşlardan seçilmelidir. Aksi takdirde koltuk kumaşları çabuk kirlenir ve iz bırakır. Ayrıca koltukların rahat olmasına dikkat edin. Bazı koltuklarda oturmak mümkün değildir. Gösterişli diye sadece görsel özelliklerine para vermeyin. Sağlığınızı da düşünmelisiniz.

Koltuk Renkleri; Elbette ki en önemli detaylardan biride koltuk renkleridir. Koltuk takımı rengi, oturma alanına bir bütünlük kazandırmalıdır. O yüzden yapılacak renk seçimi çok önem taşımaktadır. Genelde kadınlar koltukların kirlenme olasılığını düşünerek koyu renkleri tercih ederler. Bu çok doğru bir tercihtir. Açık renk koltuklar zamanla kir gösterebileceğinden tercih edilmesi çok doğru değildir.

Bununla birlikte son dönemlerde pembe renk oldukça kullanılan koltuk renkleri arasındadır. İkinci renk alternatifi olarak da açık mavi koltuk takımları göz doldurmaktadır. Bunun yanı sıra beyaz iskeletli koltuklarda mobilyayı oldukça zarif göstermektedir. Son olarak mobilya seçerken ekonomik olarak sıkıntıya düşmeyeceğiniz modelleri tercih etmekte fayda vardır.

İşte size birkaç güzel koltuk takımı modeli

Yorum Yap

Yorum Yap