İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yatak Odası Dekorasyonu
  3. Yatak Odası Dekorasyonunda Koltuk Seçimi Nasıl Yapılır?

Yatak Odası Dekorasyonunda Koltuk Seçimi Nasıl Yapılır?

Soluk Pembe Yatak Odası Koltuğu

Yatak odanızda bir oturma bölümünün olması büyük bir avantajdır. Küçük odalı evlerde böyle bir konumlandırmaya müsait bir ortam ayırmak ne yazık ki mümkün olmuyor. Ancak imkanınız var ise bunu en iyi şekilde değerlendirmeniz hem odanızın dekorasyonu‚ görselliği açısından şık bir detay olacak hem de gününüzün bazı saatlerini geçirmek için hoş bir köşe edinmiş olacaksınız. Özellikle tekli bir koltuk‚ berjer bu açıdan işinizi görecektir.

Yatak odanız eğer böyle bir koltuk yerleşimi için imkan tanıyacak kadar geniş ise koltuk seçimi yapmanız son derece önemli. Koltuk seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar olacak. Bunlardan ilki ne tarz bir koltuk seçeceğiniz. Odanızın tarzı ile örtüşen bir konseptte olması gerekiyor. Öncelikle yatak odası mobilyalarınızın ne tarzda olduklarına dikkat etmelisiniz. Avangard mobilyalar ile döşenmiş bir oda mı‚ yoksa spor tarzda bir yatak odasına mı sahipsiniz?

Aynı Tarz Koltuk Seçimleri; Yatak odası tarzınızı belirledikten sonra aynı tarzda bir koltuk seçimi yapabilirsiniz. Tekli berjerler bu noktada işinizi görecektir. Birebir aynı tarzı seçerseniz odanızın dekorasyonunuzu riske atmamanızı sağlar. Ancak bu noktada daha farklı seçimler de yapabilirsiniz. Örneğin sade spor bir tarzda tercih edilmiş yatak odanıza daha klasik bir berjer seçimi de yapabilirsiniz. Ya da retro tarzda bir tekli koltuk satın alabilirsiniz. Ancak bu uyumların her tarz için uygun olamayacağını da dikkate almanızda fayda var.

Koltuk seçiminizi tamamlayacağınız parçalarınız da etkileyecektir. Siz koltuğunuzu ne şekilde kullanacaksınız? Tek kişilik bir oturma bölümü mü‚ yoksa eşiniz ile oturabileceğiniz iki kişilik bir oturma bölümü mü planlıyorsunuz? Eğer iki kişilik bir oturma bölümü planlıyorsanız bunun için bir orta sehpa seçmeniz isabetli olacaktır. Bu bölüm eşinizle karşılıklı kahve içebileceğiniz bir bölüm halini de alır. Eğer bir cam var ise bunun önüne gelecek şekilde konumlandırabilirsiniz.

Tek kişilik bir köşe dekore etmek istiyorsanız bunun için küçük bir duvar önü boşluğu yeterli olacaktır. İki kişilikte olduğu gibi bir yan sehpa koymanız ideal olabilir. Duvara da raflar yerleştirirseniz burada kitaplarınızı okuyabileceğiniz bir bölüm oluşturmuş olursunuz. Kullanışlı bir bölüm olduğu gibi aynı zamanda şık da bir köşe elde etmiş olabilirsiniz.

Anlatımlı Resim Galerisi

Yorum Yap

Yorum Yap