İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yatak Odası Dekorasyonu
  3. Rahat Bir Uyku Çekmek İçin Yatak Modelleri Önerileri

Rahat Bir Uyku Çekmek İçin Yatak Modelleri Önerileri

Yuvarlak Yatak Modelleri

Sağlıklı bir uyku için rahat bir yatak gerekmektedir. Bunun için birçok yatak modeli bulunmaktadır. Bu modelleri sizler için araştırdık ve resim galerimizde sizlere sunduk. Bu örnek modelleri resim galerimizde anlatımlı olarak inceleyebilirsiniz. Öncelikle ranzalardan başlayalım ve sırasıyla baza ve karyolalardan da bahsedelim.

Ranzalar; Ranzalar iki katlı olan ve üst katına merdivenle çıkılan bir yatak şeklidir. Depolama alanları modeline göre yapılmaktadır. Genelde aynı odada yatan kardeşler ya da arkadaşlar kullanmaktadır. Ranzaların bazı modellerinin yan kısımlarında koruma bulunmaktadır. Bunun sebebi üst katta yatan kişinin uyku esnasında sağa sola dönerken aşağı düşmesinin engellenmesidir. Bu koruma yetişkin ranzalarında bulunmayabilir. Kişisel istek ve ihtiyaca göre takılıp çıkarılma imkanı da bulunmaktadır.

Bazalar; Bazalar klasik yataklardır. Alt kısımlarında eşyaların konulabileceği bir depolama alanı bulunmaktadır. Bazalar çift kişilik ya da tek kişilik şekillerde bulunabilmektedir. Bazalar en fazla tercih edilen yatak modelidir. Bu kadar çok tercih edilmesinin en önemli sebebi ise depolama alanının alandan tasarruf sağlamasıdır.

Karyolalar; Yatak modellerinden birisi de karyolalardır. Karyolalar korunaklı yataklardır. Bu korunaklı yatakların birçok modeli bulunmaktadır. İlk karyola modeli bebek karyolasıdır. Bebek karyolaları etrafında korunakları bulunan yataklardır. Bu yataklar bebeklerin uyku anında düşmesini ve zarar görmesini engellemek için yapılmıştır. Bebekler beşikten sonra direkt olarak anne yanına geçtikleri zaman ilerde uyku konusunda sıkıntı çekebilmektedir. Bu nedenle karyolalar bebeklerin hem güvenliği hem de psikolojik sağlığı için önemli olan yataklardır. Bebekler için kullanılan karyola modelleri daha çok küçük ve korunaklı olan modellerdir. Bu modelleri oldukça uygun fiyatlarda bulmak mümkündür.

İşte size birkaç yatak modeli. Galerimizde inceleyebilirsiniz.

Ortopedik Yatak Modelleri 2020

Ortopedik yatak modelleri 2020 yılında herkesin evine rahatlık katacak. Güzel ve kesintisiz bir uyku için yatak odası dekorasyonu kadar seçeceğiniz yatak modeli de önem taşımaktadır. Ortopedik yatak modelleri bu sene çok dikkat çeker iken herkesin güzel bir uyku uyumasını sağlayacak.

Ortopedik Yatak Modelleri 2020

2020 ortopedik yatak modelleri hemen hemen tüm mağazalarda yerini alır iken şık dekorasyonlara uygun olarak hazırlanıyor. Dünyaca ünlü standartlara uygun olarak hazırlanan ortopedik yatak modelleri 2020 yılında sizde de olması gerekecek.

Yorum Yap

Yorum Yap