1. Ana Sayfa
  2. Genç Odası Dekorasyonu
  3. Trend Genç Odası Dekorasyon Önerileri

Trend Genç Odası Dekorasyon Önerileri

Kızlar İçin Genç Odası Dekorasyonu

Genç odaları gençlerin içerisinde sık vakit geçirdiği özel alanlardır. Bu alanların dekorasyonu da hem gençlerin zevkine hem de bir araya geldiği zaman uyum sağlayabilecek olan renkler aracılığı ile yapılmaktadır. Genç odası dekore ederken bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bu noktalardan ilki genç odalarının alanına ve ışık alma durumuna dikkat edilmesidir. Aydınlık ve geniş olan odalarda mat renkler kullanılabilir. Çünkü ışıkla beraber olduğu zaman çok mat renklerin kullanılması boğucu bir görünüme sebep olmayacaktır. Fakat odası küçük, dar ve aydınlık olmayan kişiler oda dekorasyonunda daha açık renkler tercih etmelidir. Bu sayede odalarına aydınlık ve ferah bir görünüm kazandırabilirler.

Duvar Rengi
Genç odalarında dekorasyon yaparken belirlenecek ilk adım duvar rengidir. Yukarı da belirtilen kriterlere uyularak bir duvar rengi belirlendikten sonra bu duvar rengine uygun olan eşya ve aksesuar seçimlerine sıra gelmektedir.Duvarlarında farklı bir görünüm elde etmek isteyen kişiler ise duvar kağıtlarına başvurabilir. Duvar kağıtlarının tek duvar için kullanılması oldukça hoş bir görünüm oluştururken isteğe göre birden fazla duvarda da duvar kağıdı kullanılabilir. Eşya seçimleri yapılırken küçük odalar için alandan tasarruf edilmesini sağlayacak eşyalar seçilmelidir. Geniş odalar için böyle bir zorunluluk bulunmamaktadır. Örneğin köşe ve duvar kitaplıkları dar odalarda dekorasyon için düşünülebilirken geniş ve orta alan kitaplıkları dar odalar için düşünülebilir.

Genç Odalarından bazı örnekler

Perde Rengi Önerileri
Genç odası dekorasyon önerileri arasında perde rengi önerileri de bulunmaktadır. Perdeler açık renk seçildiği zaman koyu duvarlarla hoş bir uyum sağlamaktadır. Fakat uyurken ışıktan rahatsız olup ışığın rahatsız edici etkisi ile uyanmak istemeyen gençler koyu renk perdeleri de tercih edebilir. Açık renk perde seçilecekse ışık geçirmeyen perdeler tercih edilebilir. Bunun haricinde fon perde kullanılarak tülün rahatsız ediciliğinin giderilme imkanı da bulunmaktadır. Genç odalarında tercih edilecek halılar için de mobilyalara uyumlu bir renkte olması gerektiğini söyleyebiliriz. Küçük genç odaları için mobilyalardan daha büyük halılar seçilerek odanın geniş gözükmesi sağlanabilir. Bunun haricinde bej renkte bir halı seçerek tüm renklerle uyumlu olmasını da sağlayabilirsiniz. Genç odası için dekorasyon yapmayı düşünen kişiler bu fikirlerden faydalanabilir.

Yorum Yap

Yorum Yap