İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dekorasyon Fikirleri
  3. Negatif Enerjinizi Alacak Akvaryum Modelleri

Negatif Enerjinizi Alacak Akvaryum Modelleri

Küçük Tesisatlı Akvaryum

Evde hayvan beslemek birçok kişinin hobi haline getirdiği bir durum olmuştur. Evde kolayca beslenebilen hayvanlardan birisi de balıktır. Balıklar fanusta ya da akvaryumda yaşayabilmektedir. Daha az sayıda ve küçük olan balıklar fanusta yaşayabilirken iş yeri ve ofis gibi yerlerde dekor olarak kullanılmak üzere alınan çok sayıda balık için akvaryumlar kullanılmaktadır. Akvaryumlar altında çeşitli süs bitkileri ve taşlar kullanılarak dekor oluşturulan cam ya da saydam kutulardır. Burada balıkların yaşaması için gerekli olan tüm ısı, ışık ve besin sağlanmaktadır. Günümüzde hem evlerde hem iş yerlerinde tercih edilmekte olan akvaryumların birçok modeli bulunmaktadır. Bu modeller hem malzemeye hem de fiyata göre değişiklik göstermektedir. Akvaryum modellerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Tamamı Camdan Yapılmış Akvaryum: Tamamı camdan yapılmış olan akvaryumlar ülkemizde bulunmamaktadır. Bu model akvaryumlara en akın olarak üretilen akvaryumlar saydam olanlar ya da çoğunluğu cam olan akvaryum modelleridir. Özellikle büyük akvaryum isteyen kişiler için pek fazla kullanışlı olmayan bir modeldir.
  • Saydam Malzemelerden Yapılmış Akvaryum: Bu akvaryum modeli küçük akvaryumların yapımında kullanılmaktadır. Cam akvaryumlar kadar saydam olmasa bile yeteri kadar saydamdır ve cam akvaryum kadar büyük bir kırılma riski taşımamaktadır. Saydam malzemeden yapılmış olan akvaryumların yüzeylerinde herhangi bir pürüz bulunmamaktadır. Gayet düzgün yüzeyli olan bu akvaryum modelleri çok sık tercih edilmektedir.
  • Eternit Akvaryum: Eternit akvaryumlar günlük kullanımda pek fazla tercih edilmeyen akvaryum modelidir. Bunun sebebieternit akvaryumun sadece tek yüzeyinden balıkların görünebilmesidir. Bu akvaryum modelinde sadece tek yüzey camdır. Diğer yüzeyler kapalıdır. Daha çok bilimsel araştırmalarda ve deneylerde tercih edilmektedir.
  • Metal Çerçeveli Akvaryum: Metal çerçeveli akvaryumlar saydam malzemelerden ya da yüksek oranda camdan yapılıp çerçeve kısımlarında metal kullanılan akvaryum modelidir. Bu çerçeve hem akvaryumu daha korunaklı bir hale getirmekte hem de daha değişik bir görüntüye sahip olmasını sağlamaktadır. Metal çerçeveli akvaryum modeli oludkça sık tercih edilmektedir. Hazır şekilde satılan bu modelde pek fazla değişiklik yapmamak en sağlıklı olan durumdur. Akvaryum alacak kişiler bu modellerin özelliklerine bakarak fikir edinebilirler.

Ev için Akvaryum Dekoru Nasıl Yapılır?

Akvaryum ve balıklar her zaman insanlar üzerinde pozitif etkiler bırakma özelliğine sahiptir. Sürekli olarak baş ağrısı hissedenler, huzursuzluk hissedenler akvaryum izleyerek keyifli zaman geçirebilir ve kafasını rahatlatabilir. Eğer akvaryum temizliği konusunda belirli bir süre ayırmak istemiyorsanız bile seçeceğiniz balıklar ve akvaryumlar ile sadece birkaç ayda bir kez yarım saatinizi ayırarak gerçekleştirebilirsiniz.

Akvaryum Dekoru

Akvaryum dekorasyonu yaparken akvaryumu camdan uzak bir yere koymanız gerekiyor. Güneş ışığı akvaryumda yosun ve koku yapacaktır. Seçeceğiniz akvaryum mobilyası da oturma odası veya salon grubu ile uyumlu olmalıdır.

Mükemmel akvaryum modelleri resim galerimizde

Yorum Yap

Yorum Yap