İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Mutfak Dekorasyonu
  3. Farklı Markaların 2017 Yemek Masası Modelleri

Farklı Markaların 2017 Yemek Masası Modelleri

Tekzen Yemek Masası Modelleri

Yemek masası bazılarının evinde mutfakta bulunurken, evi büyük olan kişiler ayrı bir yemek odası bulundurarak, yemek masalarını buraya koymaktadırlar. Genel mana da misafir varken şık olan yemek odası takımının parçası olan masa da yemek yerken, misafir yokken mutfakta bulunan daha pratik masalarda yemek yenmektedir. Birçok mobilya firması irili ufaklı, pahalısından ucuzuna pek çok yemek masası üretmektedir. Mobilyalarımızın önemli bir parçası olan yemek masaları, tek başına alınabilirken, yemek odası takımlarının parçası olarak da satılabilmektedir. Üzerine konulan değişik aksesuarlarla çok şık hale gelebilen yemek masaları, dekorasyonumuza uygun olarak seçildiği takdirde evimizin şıklığına artı değer kazandıracaktır. Güzel görünen bir yemek masasında yemekleri sunmak ve yemek hem yemek yiyenleri mutlu edecek, hem de huzurlu bir öğün geçirmenizi sağlayacaktır.

Yemek masası alırken ilk dikkat edilecek nokta, yemek masasını koyulacak yerin büyüklüğüdür. Eğer mutfak için yemek masası alıyorsanız, mutfak tezgahı ile yemek masası arasına 40-50 cm’lik bir mesafe koymanızda fayda vardır. Eğer bu mesafeyi koymazsanız yemek yaparken yeterli alan olmadığından sıkıntı yaşayabilirsiniz. Eğer oda veya mutfak ince uzun bir dikdörtgense masanın da bu boyutlarda ince ve uzun olması uygun olacaktır. Eğer yemek masasını koyacağınız alan küçükse açılıp kapanan masalardan veya iki kişilik bir masa tercih edebilirsiniz. Bunun haricinde kullanılacağı zaman genişleyen kullanmadığında kanatları içine katlanan masalarda dar alanlar için tercih edilebilir. Eğer mutfağınız büyükse her türde masayı rahatça mutfağınıza koyabilirsiniz.

Açılır kapanır masalar, büyüyen bilen masalar, kare masalar, dikdörtgen masalar ve yuvarlak yemek masaları gibi pek çok çeşit yemek masası mevcuttur. Yemek masasını eğer ahşap renkli seçerseniz her dönem moda olan bu renk her ortama da uyum sağlayacaktır. Demir masalar daha dayanıklıyken, beyaz da mutfağa çok yakışan bir renktir. Ancak masa renginde en önemli olan dekorasyonla uyumlu bir masa tercih etmektir.

Alttaki modellerden satın almak istediğiniz bir model olursa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yemek Masası modelleri

Yorum Yap

Yorum Yap