İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kombin Önerileri
  3. Kanepeler İçin En Çekici Renk Kombinleri

Kanepeler İçin En Çekici Renk Kombinleri

Kahverengi Kırmızı Kanepe Kombinleri

Kanepeler hem salonların hem de oturma odalarının görünümü etkileyen önemli parçalardır. Bu nedenle kanepelerin renkleri de önem taşımaktadır. Kanepelerin renkleri hem kanepelerin modellerine hem de bulunduğu alana göre belirlenebilmektedir. Günümüzde en favori olan kanepe renkleri turkuaz ve mürdümdür. Turkuaz kanepeler özellikle beyaz ve kahverengi renkteki duvarlarla oldukça hoş bir görünüm oluşturmaktadır. Turkuaz en çok salonlarda kullanılmaktadır. Kanepe renklerinde sık tercih edilen renklerden bir diğeri ise mürdümdür. Mürdüm rengi kanepeler krem rengi duvarlarla hoş bir kombin oluşturmaktadır. Krem ve beyaz renk duvarlar koyu renk kanepelerle kombinlenebilir. Bu şekilde açık renk ve koyu renk kullanımı birbirini tamamlayarak boğucu bir görünüme neden olmamaktadır.

Duvar ve Aksesuar Renklerinin Önemi
Kanepelerde farklı renk kombinleri oluşturmak isteyen kişiler salonlarının ya da oturma odalarının duvar ve aksesuar renklerini dikkate almalıdır. Salonlarında hareketli bir görünüm oluşmasını isteyen kişiler canlı renklerde kombinler oluşturmalıdır. Derinlik oluşturmak isteyen kişiler ise farklı renkte kanepeleri kombinleyebilirler. Bunun için en uygun olan kanepe renkleri açık renkli ve koyu renkli olan kanepelerdir. Açık renk kanepe kullanmayı sevmeyen kişiler ise koyu renk bir kanepe ile nötr bir renkteki kanepeyi kombinleyebilir. Kanepe kombinleri içerisinde en fazla tercih edilen renklerden birisi de mor ve beyaz kanepelerdir. Duvarların beyaz olduğu bir salonda mor ve beyaz kanepeler rahatlıkla kullanılabilir. Çok fazla beyaz rengin rahatsız olduğunu düşünen kişiler ise mor ve siyah kanepeleri kombinleyebilirler.

İşte Birkaç Kombin Örneği

Turkuaz ve Mürdüm Renkleri Başı Çekiyor
Kanepe kombinleri içerisinde son zamanlarda sıklıkla tercih edilen turkuaz ve mürdüm renkleri haricinde birçok kullanışlı renk bulunmaktadır. Örneğin kahverengi ve beyaz uyumu hiçbir zaman eskimeyen bir kanepe kombini şeklidir. Bunun dışında turuncu ve mavi kanepelerin bir arada kullanılması zıt renkler ile yapılan kombinlere bir örnektir. Aynı durum yeşil ve mor kanepeler için de geçerlidir. En klasik kanepe kombin renkleri ise siyah ve beyazdır. Tüm bu renkler salon dekorasyonunda size oldukça yardımcı olacaktır. Aynı renk kanepelerden sıkılıp bir farklılık arayışı içinde olan kişiler yazımızdaki kanepe renk kombinlerinden faydalanarak seçim yapabilirler.

Kanepe Modelleri 2020

Kanepe modelleri son zamanlarda inanılmaz derece şık ve kullanışlı bir şekilde her zevke göre uyumluluk göstermektedir. Kendi ev ve iş yerinizin renk tonlarına göre seçme imkânı ile renkli bir görünüm kazanabilirsiniz. Daha çok kanepe modellerinde eskitme chester tarzda seçimler revaçta olmaktadır. Özellikle klasik bir ev dekorasyona sahipseniz, kanepenizi eskitme modeli alabilirisiniz

Kanepe Modelleri 2020

Fakat küçük ve spor bir ortam yaratmak istiyorsanız, koyu ve mat renkleri kullanarak, ferah bir ortam yaratmış olabileceksiniz. Kadife, parlak olmak üzere, herkesin zevkine uyacak ve canlı renklerin farklı tonları ile kanepe modelleri karşınıza çıkmaktadır. Kanepe seçerken evdeki uyuma göre hareket etmeniz, önemli noktalardan biri olmaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap