İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yatak Odası Dekorasyonu
  3. Giyinme Odası Modelleri

Giyinme Odası Modelleri

Giyinme Odası

Giyinme odası dendiği zaman akla ilk gelen şey, zenginlik ve lüks evlerdi. Fakat zaman değiştikçe giyinme odası modelleri her evde olmazsa olmazlar arasına girmeyi başardı. İnsanların kullanabileceklerinden daha fazla eşyaya, ayakkabıya, kıyafete sahip olması bunun başlıca sebeplerinden birisi diyebiliriz. Son dönemde maddi gelir açısından her sınıfa hitap eden birbirinden farklı giyinme odası modelleriyle karşılaşabilirsiniz.

Özellikle daire satın alırken odaların ayrıca bir giyinme odasının olup olmadığına bakıldığı bir zamandayız. Bu trend dairelerin genellikle giyinme odaları olacak şekilde tasarlanmasına neden oldu. Peki giyinme odası modelleri nasıl olmalı? Giyinme odası modelleri nelerdir? Modern giyinme odası modelleri, giyinme odası modelleri 2020, giyinme odası modeli yaptırırken nelere dikkat etmelisiniz? Giyinme odası fikirleri, İdeal giyinme odası modelleri ile alakalı tüm yeni trendler ve tasarımları yazımızda bulabilirsiniz. Özellikle giyim odası yaptırırken plan, yerleşim ve tasarım nasıl olmalı, fikirlerimizi sizlerle paylaşacağınız.

Öncelikle giyinme odası yaptırmaya karar verdiyseniz, yapmamız gereken ilk şey;

Giyinme odanızın şeklini nasıl?

Genellikle giyinme odalarında belirli, temel şekiller vardır. Bunlar;

  • Koridor tipi giyinme odası şekli,
  • L şeklinde giyinme odası,
  • U şeklinde giyinme odası

Ekstrem bir giyinme odası şekline sahipseniz profesyonel olarak bilgi ve yardım alabilirsiniz. Fakat ağırlıklı olarak bu üç temel giyinme odası şekli vardır.

İlk olarak koridor tipi giyinme odalarında tasarım oldukça kolaydır. Sizin yapmanız gereken tek şey, giyinme odanızın iç kullanım alanının nasıl olmasını istediğinizdir. İç tasarım tamamen sizin istediğinize göre şekillenir. Örneğin çekmece sayısı, raf sayısı, pantolonluk sayısı vb. özellikler tamamen sizin isteğinize göre olacaktır. Daha doğrusu genel tüm giyinme odalarında iç tasarımlar sizin isteğinize göre olmalıdır. Giyinme odası yaptırırken özellikle dikkat etmelisiniz.

L şeklindeki giyinme odaları kullanım açısından oldukça güzeldir. Alanınızın geniş olması da oldukça işinize yarayacaktır. İki duvara dolap gelecek şekilde tasarlanır, kullanım isteğinize göre şekillenir.

U tipi giyinme odalarında ise sizin ve eşiniz için maksimum alan ve rahatlık göz önünde bulundurulur. Üç taraflı dolap olan bir alanın içersin de oldukça gösterişli ve modern bir giyinme odası modeli elde edebilirsiniz. Giyinme odanızın tasarım, renk, plan ve yerleşimine göre dilerseniz ortaya güzel bir puf yerleştirebilirsiniz.

Her şey ihtiyaçlarınıza göre olmalı;

Günümüz tüketim devri olduğundan dolayı, ihtiyacımızdan fazla kıyafet, aksesuar, çanta, ayakkabı vb. ürünlere sahibiz. Bu ürünleri koyabileceğimiz yerler genelde kısıtlı oluyor. Bu yüzden giyinme odalarınızı ihtiyaçlarınıza uygun şekilde tasarım yaptırmalısınız. Kullanım alanları sizin isteğinize göre yapılmalı ve tasarlanmalıdır. İyi bir tasarımla açıkta hiç eşyanız kalmayacaktır.

Giyinme odası modelleri için hangi aksesuarlar kullanılmalı?

Giyinme odası modellerinde kullanabileceğiniz çok fazla aksesuar ve tasarım bulunuyor. Özellikle askılık modelleri, manken askılıklar, ayakkabı rafları, takı kutuları vb. gibi aksesuarlar giyinme odanıza çok farklı bir hava katacaktır.

Giyinme odası modellerinde kullanılan renkler

Giyinme odanızı yaptırmaya karar verdiniz, ölçülendirme, yerleşim, model vs. her şeyine karar verdiniz ve geldi renk konusuna; dolabınızın rengi ne olacak? Genelde en çok zorlanılan kısım tamda burası.

Kıyafetleriniz, aksesuarlarınız, çantalarınız ve ayakkabılarınız için güzel ve hoş bir görüntü sağlayabilmeniz için renk çok önemli. Giyinme odalarının tasarımı renk seçiminde oldukça önemli bir rol oynuyor. Hemen hemen her model ve tasarıma uygun olabilecek renk, elbette beyazdır. Özellikle beyazın mat tonu kıyafetlerinizin öne çıkmasını ve kolayca bulmanızı sağlar. Özellikle rafların beyaz olması tercihlerinizin ilk sırasında yer almalı.

Giyinme odanızda dinlenme ve oturma alanına ne dersiniz?

Giyinme odanızda geniş ve ferah bir alanınız varsa bunu en güzel şekilde puf ile değerlendirebilirsiniz. Yorulduğunuzda dinlenebileceğiniz, ayakkabınızı denemek ve çoraplarınızı giymek için oturabileceğiniz bir oturma alanı sizce de harika olmaz mı? Giyinme odanızın modeline göre yuvarlak, kare, dikdörtgen şeklinde istediğiniz ölçülerde puf yaptırabilirsiniz.

Giyinme odası modelleri önemli detaylar nelerdir

Giyinme odanızda bazı olmazsa olmazlar vardır. Örneğin ayna, giyinme odanızda mutlaka olması gerekenler listesinde ilk sırada olmalı. Hatta karşılıklı iki ayna harika olur. Giyiminiz

karşılıklı görebileceğiniz aynalar sizce de harika olmaz mı? Aynalar sadece kendinizi görmek için değil, aynı zamanda ışıkların yansımasına yardımcı olarak daha aydınlık bir ortam oluşmasını sağlar.

Giyinme odası modellerinde yapılan hatalar

Giyinme odanızda mutlaka olması gerekenler arasında giyinme odanızın aydınlatmaları; yüzeysel değil daha çok iç aydınlatmalar çok daha önemlidir. Bu yüzden giyinme odanızın raflarında, çekmecelerinde vb. konumlarında LED aydınlatmalarla bambaşka bir hava oluşturabilirsiniz.

Giyinme odası modelleri için galerimize göz atabilir ve daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap